Niikii

Vlastní životopis Sinuhetův

Dobrý den,akorát jsem přečetla dílo-vlastní životopis SInuhetův a mám posoudit v pár větách čím se vyprávění o Sinuhetovi vymyká běžnému životopisu? Vím,že je to autobiografie,ale to asi není ono,že? :( A co byste ještě dodali?Děkuji moc
Doplňuji:
A znáte ještě nějaká autobiografická slavná díla??

Nejlepší odpověď
Pájo

Běžný životopis popisuje většinou stroze a bez příkras něčí život v datech… Životopis Sinuhetův zachycuje nejen události v čase, ale hlavně vypráví poutavý příběh… s množstvím detailů, jak žili lidé obyčejní i mocní, čemu věřili…

Další odpovědi
Mad

Četla jsem i Řeku bohů,životopis Taigy.Krásný román, doporučuji.

Zdroj: http://www.egyp­tologie.cz/279/re­ka-bohu-i/