člověk

Vlastní myšlení

májm obavu,že nám internet bere přirozenou inteligenci,jako na těchto stránkých,jen odkazy na internet ale málo vlastních myšlenek,nezdá se vám to také???
Doplňuji:
BETU TO Z TOHO HLEDISKA,ŽE JSEM POCHOPIL,ŽE MNOHO LIDÍ,SE PTAJÍCÍCH SPÍŠ POTŘEBUJE OSOBNÍ KONTAKT,MNOHDY JE TO DUŠEVNÍ
a kliknout není těžké…

Nejlepší odpověď
annas

Jedinec řadu věcí ví, ale třeba se jistí tím, že uvede zdroj. Tazatel si může odpověď ověřit. Odpovídající nemusí mnohdy přemýšlet o formulaci myšlenek apod.
V uvedeném zdroji může pak tazatel získat víc podrobností, zpravidla když jsou informace stručné. Rovněž pravidla Odpovědí připouštějí, že je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Cituji: „Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu, komu patří.“
Ona se ta přirozená inteligence prověří i při hledání odpovědí. Někdy najít správnou odpověď zabere i dost času.

Další odpovědi
sardoska

Je pravda, že když to někdo výstižně a jasně vysvětlí vlastními slovy, tak mi to dá víc, než 3 odstavce okopírované z wikipedie. Ale někdo je zase rád za obsáhlou odpověď. Většinou je odpovědí víc a každý si může vybrat tu, která mu něco dá.

panenka

Mě se to nezdá na počítači toho člověk najde daleko více než si sám myslí a co se týče odpovědí.cz jsme tu přeci od toho abychom zde lidem pomohly a poradily a jestli je to odpověd z internetu vyhledaná nebo z naších vlastních myšlenek si myslím že je jedno.Důležité je zde to aby tázající dostál kvalitní odpověd.

anonym

Kopírovat sem celé odstavce z wikipedie bych považoval do značně míry za plagiátorství, zvláště pokud by k tomu mělo docházet systémově takřka při každé odpovědi. Raději než bych sem kopíroval text běžné uvádím odkaz na zdroj, doplněný velmi zestručněnou odpovědí šitou na míru konkrétnímu dotazů.

Tazatel tak dostane co chtěl + má možnost zjistit si něco navíc.

Odhlédněme od skutečnosti, že by přibližně totéž získal i bez cizí pomoci, kdyby použil obecný vyhledávač, což je však rada které se tu nikomu nedostane, protože by tím tento server popíral smysl své existence … :-/ Tady bohužel narážíme na nelogicky přístup, který je však v obchodním zájmu provozovatele odpovědi.cz. Tj odpovědi.cz systémově jakoukoliv samostatnost při hledání informací určitě nepodporují, což je trochu škoda.

Tím se to samostatné myšlení opravdu dost potlačuje. Ale zjevně k tomu dochází už u tazatelů. Odpovědi.cz jsou na potlačování samostatnosti v myšlení a efektivním uplatňování znalostí do značné míry založeny.

samozřejmě můžete se mnou nesouhlasit 🙂

kupkina

Když chce někdo fakta, tak tam vlastní myšlenky nemají co dělat. Tohle není literární soutěž.

GangstaHelper

Ano, je to pravda. Je to tím, že se lidé snaží odpovědět i na dotazy, kterým nerozumí.

1popelka1

George – ne do značné míry, ale ono to je plagiátorství. Navíc někteří zřejmě ani nečtou, co zkopírovali, protože se stává, že většina textu je mimo téma.
Budiž odpuštěno všem kopírujícím (určitě i mě někdy), kteří mají svědomí a uvedou alespoň zdroj… ale ono se to stejně pozná i bez zdroje, kdo bezmyšlenkovitě zkopčil celý text a kdo z něj vybral to nejdůležitější…

standa

Panenko, tu shodu podnětu s přísudkem byste ale měla zmáknout… a nebo, že byste mluvila jen za ženy? Hmm, tak to byste mě dostala 🙂