Avatar uživatele
Kepler

Vlasovci – vybudovat pomník, nevybudovat pomník?

https://www.no­vinky.cz/histo­rie/clanek/pom­nik-rozporuplnym-vlasovcum-ani-historici-nejsou-zajedno-40305354

Je pravda, že ROA byla silně kontroverzní, protože bojovala proti bolševikům a nakonec i proti Wehrmachtu. Takže nám v odstupu 70ti let pomohli hned 2×. Dlouhá léta jsme byli masírovaní, že to byli zrádci Sovětů a tudíž byli špatní. Rusové řvou a ohánějí se úmluvou o nepromlčitelnosti válečných zločinů. Jakých zločinů? U nás se žádných nedopustili. 300 jejich padlých není málo. Při osvobození Plzně padlo jen 5 Američanů https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/16._obrn%C4%9Bn%C­3%A1_divize_ar­m%C3%A1dy_Spo­jen%C3%BDch_st%C3%A1t%C5­%AF_americk%C3%BDch
, přesto tam povícero památníků a pamětních desek mají. Tak proč ne ROA?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, Pepa25, Ametyst před 1579 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Podle mě jejich obrat byl jasný pragmatismus, chtěli si zachránit pr*el, co jiného. Takových „partyzánů“, kterých nejdřív donášeli gestapu bychom jistě našli celou řadu. Pokud se to o nich zjistilo, skončili spíš pověšení na kandelábru, než že by se jim stavěl pomník. Za mě pomník Vlasovcům určitě ne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… ono to má totiž hlubší podtext a souvislosti, ale to by chtělo sledovat starostu na Mall.tv, s rusama bojuje neustále, byl kvůli tý soše i debatě ruský tv …

… odpovím textem jedné písně: „Pomníky stavíte, prosím vás, komu?“ …

… nevím, ale zdá se mi, že jako češi máme velkou zálibu stavět a bourat pomníky, vypadá to na národní sport …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Před par dny jsem viděla na YouTube video, kde mluví pamětník Pražského povstání. Říká, ze vlasovci byli jen neorganizovane hloučky, co kradli na barikadach jídlo, a nikomu nepomahali.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Dle mého názoru necht´ si tam člen ODS navrhne jakýkoliv pomník Češi mají tradici stavět a později bourat od dob F. Josefa..
Také měl zásluhu gen. Kultišvar, který dne 8.5.1945 s ve­litelem Prahy gen. Toussaintem podepsal v 16.00 hod. kapitaluci německých vojsk. Za to měl od Čech-komunistů odměnu několik let Leopoldov, kde se setkal s Toussintem a v žalu hráli spolu šachy. Když se vrátil z vězení s podlomeným zdravím jako nepřítel Čech-komunistů dostal vysokou penzi 230 Kčs. Pokud budou informátora chytat pudy část uvedena z knihy Černá historie.
Starý štamgast v moji hospůdce, kde občas odpovědi konzultuji dodává, časem některý moudrý Pražák navrhne postavit sochu tomu oficíru co byl davy Čechů v červnu 1942 nedaleko koně vítán, poněvadž byl později zákeřně zavražděn a nikoliv jenom politicky odvolán.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Merkurion: nejen Češi, bez obav. Co už ve světě padlo soch Lenina, Husajna, Hitlera…

před 1579 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

ametyst: svědectví jednoho člověka. Těch 300 Vlasovců zabili nasraní barikádníci?

před 1579 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek