Avatar uživatele
paul1

Víte, jaké jsou příčiny mykóz?

Mykózy způsobují kvasinky, nejčastěji Candida albicans. Jako příčina mimo přenosu sexuálním stykem jsou uváděny antibiotika, sladkosti, špatná hygiena a výživa atd. Projevuje se zarudlou kůží, otokem, svěděním, záněty atd. Léčí se formou antimykotických mastí nebo tablet, je nutné přeléčit současně oba partnery, aby se zamezilo tzv. pong-ponkovému efektu. Výskyt u žen je opsán v prvním linku, ve druhém u mužů. Mykóza bývá často příčinou neshod, podezírání, i rozchodu partnerů. Proto je dobré být obeznámen s touto infekcí, aby se předešlo uvedeným problémům.

https://zdravi.doktorka.cz/…
https://zdravovek.eu/…

Zajímavá 0 před 16 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Samozřejmě, že ano.
„Mykóza bývá často příčinou neshod, podezírání, i rozchodu partnerů.“
Dovolím si nesouhlasit ;) Tou možnou „příčinou podezření“ nebývá mykóza, ale výtoky obecně. Z možných výtoků je procentuálně, těch mykotických minimum…..
U mykózy je typický a mnoho žen, po dobrání ATB, nejčastěji PNC (plíseň), musí běžet na gynekologii, pro tablety na vkládání. Rozumní a znalé parneři si tedy vědomě život nekomplikují (sexuální aktivitou v danou dobu, bez kondomu). Fakt je, že národ hloupne, lidé jsou často sobečtí (neovládají své pudy) a nezajímají se o své zdraví.
Muži mívají často plíseň (dlouhodobě neléčenou) na nohou i těle (snadno i na rukou). Partnerka často a zbytečně trpí mykózami, páč jouda nic neřeší. Ten samý jouda je schopen partnerku podezřívat….. Problémem může být i ručník (hygiena).
Výtoky a jejich možné příčiny, nyní neřešíme, to by bylo na román ;D

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano, vím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Darcy

já vize.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jejich existence? 🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví