hapiky

Víte, že ze všech zemí Evropské unie si Češi v průměru nejvíce poleží v nemocnicích?

Je pravděpodobné, že to mohou být tzv. dočasně odloženi důchodci či simulanti, anebo jsme opravdu z celé EU nejvíce nemocní?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, taky jsem to četl. Nevěřím, že by skutečná nemocnost v ČR byla tak vysoká. Zčásti si lékaři honí výkony u zdravotních pojišťoven, zčásti jde o simulanty. Existuje mnoho lidí, zejména těch starších, pro které je pobyt v nemocnicích daleko přijatelnější než doma. Pěkně v teploučku a s jídlem zdarma. Z vlastní zkušenosti ale vím, že existuje trend hospitalizaci zbytečně neprodlužovat. Ještě to ale bude pár let trvat, než se v našem zdravotnictví naučí hospodařit.

Další odpovědi
aliendrone

To zase budou nějaké kecy placené zdravotními pojišťovnami. Soudruzi nás „zocelovali“ sice hutně, ale tak, jak nás zocelují NYNÍ…

Sestře (rakovina plic) sebrali třetinu plíce – odpoledne nastoupila do nemocnice, ráno k zákroku, poté JIPka, třetí den normální lůžkový pokoj a čtvrtý den BYLA UZNÁNA NATOLIK FIT, že jí vykopli na doléčení domů! (žádý revers nebo tak něco) Když jsem to zjistil, nemohl jsem tomu UVĚŘIT!!!

O tomhle se dokonce nesnilo ani stalinskému zdravotnictví! Jak nás pašík Vašík panečku „zocelil“, kam se hrabou soudruzi! :D :D :D A protože tohle není jediná zkušenost (podobnou má i mnoho lidí, které znám), tak sry woe, ale o nějkém „leháru v nemocnicích“ ROZHODNĚ nemůže být řeč – vím o tom svoje! Prostě si ZASE chce někdo zvýšit zisky na úkor péče o nemocné, to je celé. ;) :)

Klaproth

Tak tohle nevím.

aliendrone

Keplere>>> Simulanti „co se válí v nemocnicích“? Šílíš? Lůžkový pobyt by nemocnice nejraději zrušily – je málo výdělečný! Uřízneme nohu (za zákrok se dobře platí), to ANO, ale okamžitě po zákroku pal domů! Ne že bych ti to přál, ale modli se, abys skutečnou praxi NEPOZNAL!

Ono je to totiž takhle mnohem VÝHODNĚJŠÍ, protože díky nedostatečné a nekvalifikované domácí péči je VELKÁ šance, že bude nutné zákrok opakovat, rozšířit, či bude nutné vykonat jinou (pro nemocnici VÝNOSNĚJŠÍ akci)! Co komu sejde na nějakém pacošovi, klidně ať zdechne – hlavně že se na něm (zbytečně, dalo by se jim dobrou a včasnu péčí předejít!) vykoná X zákroků a tudíž pořádně VYDĚLÁ! Vot děmokrácija – ať žije pašík Vašík, pravda a láska zvítězí! ;) :D :D

Pamatuji dobu kdy jsem ležel v nemocnici TÝDEN, a to šlo jen o pitomé odstranění krčních mandlí – jenže to bylo za „krvavého bolševika“, kdy jsem trpěl nedostatkem lékařské péče, svobody a tak vůbec, že… ;) :D :D

Kepler

Asi jsi v nemocnicích moc neležel. Někteří „pacienti“ dělají všechno proto, aby si pobyt prodloužili. Jenže doktoři jim na to už tak moc neskáčou. Přesto mají většinu lůžkových oddělení plná a někdy lifrují ty marody do jiných nemocnic, kde mají zrovna volněji. Dokonce i vrtulníkem, viděl jsem to mnohokrát.

aliendrone

Přiznávám, že se felčarům snažím vyhýbat, co to jen jde a v nemocni jsem ležel ani nepamatuji. Lůžková oddělení nemocnic JSOU možná plná – ovšem díky tomu, že jejich kapacita je zcela neadekvátní počtu vykonaných zákroků. Co jsem napsal PLATÍ – na pacientovi ležícím v nemocnici se moc nevydělá, vydělá se na zákroku! Víš KOLIK už bylo zrušeno v nemocnicích lůžek? Většina nemocnic je na cca 20% stavu před sametovou tragifraškou – a lůžková oddělení (počet lůžek) se i NADÁLE umenšují právě pro jejich „prodělečnost“! Myslíš snad, že lidé (nemocnost) díky dem(ent)okracii spadla také na 20%? ;) :D :D

Ano, s těmi přesuny to je pravda – a proč to tak je? Protože nemocnice NEMÁ dostatek lůžek (nevydělá na nich tolik, jako na zákroku) vzhledem k počtu vykonaných zákroků (operací).

Operovat se musí, ne proto, že je to pro pacienta dobré (to je až druhotný faktor), ale především proto, že se na tom vydělá! Co je na tom divného?

A když uděláš denně 20 operací a máš lůžkové oddělení s kapacitou 50 lůžek, JAK chceš dosáhnout toho, aby se na každého pacienta dostalo? Jednoduše ho za 3 dny po komplikované operaci vykopneš domů. Jak prosté! A když to jinak nejde (pacoš je na přístrojích), tak ho holt musíš přesunout třeba i vrtulníkem, no.

Jistě – existují simulanti, kteří si „rádi poleží“. Ale mají smůlu, stejně jako ti, kteří by to poležení (odborný dohled a případnou rychlou akci při komplikacích) potřebovali jak prase drbání – ale sry lidi, nejsou místa, potřebujeme je pro ty čerstvě operované, tak táhněte domů. A dávejte si při tom pozor, abyste nám moc nezacákali krví podlahu, kdyby vám náhodou praskly stehy.

Znovu opakuji – ŽÁDNÉ zbytečné „leháro“ se dnes v nemocnicích netrpí, je to právě NAOPAK!! Argumentovat za této situace „přeplněností lůžkových oddělení“ je stejně pitomé, jako nadávat na válející se odpadky, když jsem přeci pro CELÉ MĚSTO objednal dokonce ne jednu, ale rovnou 2 popelnice! :D :D :D

Kepler

No, těm 20% lůžek moc nevěřím. Třeba ve VM se kapacita ještě rozšířila, rozšířil se i počet oddělení, nakoupila se spousta drahé přístrojové techniky a stav v obsazenosti je praktický stejný jako za šokialismu. Vím to, protože jsem tam nějakou dobu dělal (jako technik). Ono to totiž opravdu souvisí s tím, jak nemocnice dokáže hospodařit. Některé nemocnice řvou, že mají málo peněz, ne tak ve VM. Ta je členem skupiny AGEL (největší ve stř. Evropě), tedy v soukromých rukou a myslím, že tam všechny nemocnice prosperují. Oni hospodařit evidentně umí, ne jak v těch státních, kde peníze záhadně mizí jako v black hole (česky v pí…)

aliendrone

Podívej – nediskutuji o tom, JAK nemocnice hospodaří, v tom co tvrdíš, že státem foršusované zařízení jsou jedna ohromná zlodějna jsem s tebou zajedno. Ostatně – stačí sledovat ty kauzy, naposledy toho ředitelského blbečka, co se „nápaditě“ fotil s bakšišem a ještě si to vystavil na netu, jelito. :(

Já jen tvrdím, že nemocnica mají MÁLO lůžek s ohledem na počet výkonů. Klidně ve vaší nemocnici mohli zvýšit počet lůžek, zavést nová oddělení i techniku. No a? To se v pohodě vsákne do kolonky „uzavření nevýdělečných nemocničních zařízení“ – ergo – jestli jste tam měli 10 nemocnic a z nich fungují nyní jen 2, bylo asi vhodné/nutné trošku rozšířit lůžkovou kapacitu, nemyslíš? Máš ponětí KOLIK nemocnicí zrušili? Vážně nesleduješ cvrkot? Nebo jsi už „raději zapomněl“? ;) :D :D

ZNOVU opakuji – nemocnine NEMAJÍ LŮŽKOVÉ KAPACITY vzhledem k počtu zákroků, kolik vykonávají! A proč je nemají jsem už napsal. A jestli mi nevěříš, jdi se někoho zeptat.

Zrovna teď jsem se vrátil z mariáše, kde jsem tohle téma nadhodil – známého manželka >operace ledviny > čtvrtý den doma! Za dva dny z5 na reoperaci, kvůli komplikacím! (akorát, že to bylo z Motola) :(

Ale klidně si vychvaluj současnou prasoidnost dál, jestli chceš. To stejně nezmění nic na tom, že zdravotnictví je hned po „humanitární dobročinnosti“ největší svinstvo tohoto režimu. Jen se modli, aby tě tahle „kvalitní péče“ také nepotkala, kdybys ji náhodou nutně potřeboval! ;)