Mili @

Víte, že ve Švédsku můžete klidně spát za volantem…?

Muž řídil se dvěma promile a tvrdil, že je náměsíčný. Soud ho zprostil obvinění

Jednapadesátiletý muž ze Švédska, jehož jméno policie nesdělila, byl zproštěn viny v případu řízení pod vlivem alkoholu. Policisté mu naměřili dvě promile alkoholu v krvi, tedy desetinásobek povoleného limitu 0,02 promile, který ve Švédsku platí. Muž ovšem tvrdil, že trpí náměsíčností a během řízení musel spát.
Doplňuji:
pro miroslavst – to by probudilo i mrtvolu!!!

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Já mu pustím toto
http://www.you­tube.com/watch?v=j8uP­GgBzfCg&featu­re=related
a myslím, že neusne :D

Další odpovědi
Terryle

Ve Švédsku se dá dělat leccos. Oficiálně prý mají v nějaké vyhlášce, že se nesmí čůrat na veřejnosti, ale teď prý přišli na to, že se to může, jen vás u toho nesmí nic vidět… :o) prapodivný právní systém. Oni ti Seveřani jsou asi určitým způsobem potrhlí všichni :o)))

aramah

U nás by to neprošlo. A to je dobře..

iq

No kdysi jsem chdil s jednou dívkou a ta byla skutečně náměsíčná.Jednou vyšla z domu a stála po kolena v rybníce.A spa­la.Tak já se tomu uplně nesměji když neznám ten případ do detailu.

led

Spať za volantom môžte aj u nás za podmienky: kolesá sa nesmú krútiť a tým pohybovať vozidlom.
Teda pozor, ak chcete spať za volantom, vytiahnite si kľúčik za spínača…

mosoj

Somnibul nejsem, ale za volantem jsem spal již nesčetněkrát. Pravdou je, že ale stálo.

anonym

Pravděpodobně jde o překlep ale čistě matematicky:
Jedna desetina ze 2 promile je 0,2 promile.