annas

Víte, že se dnes slaví Světový den diabetu?

Dnešní den je spojený s mnoha jubilanty – např. K. H. Mácha – nedávno jsem ho vzpomínala, J. Jungamnn, C. Monet, C. Bouda atd.

Proč se den diabetu slaví právě v tento den?

Světový den diabetu je mezinárodní akcí, kterou pořádají mladí medici. Onemocnění se totiž stalo globálním problémem ve všech zemích. Mladí lékaři tak chtějí přispět k lepším výsledkům prevence choroby a samotné léčbě.

Nejlepší odpověď
rynek878

Světový Den diabetu se slaví 14. listopadu na celém světě od roku 1991 z podnětu Světové diabetické organizace.

link:

Zdroj: http://www.ct24­.cz/domaci/72619-cesko-si-pripomina-svetovy-den-diabetu/

Další odpovědi
vagra

Zbývá mi jen doplnit-
Tento den byl zvolen k výročí narození objevitele inzulínu, kanadského lékaře a nositele Nobelovy ceny, Frederika Bantinga (1891)

Zdroj: V.E.-mírně upraveno