Víte, že přesně před 189 lety byl slavnostně otevřen London Bridge? Byli jste se už někdy na něj podívat?

1. srpna 1831 byl otevřen tento most slavnostně za přítomnosti panovníka Viléma IV. Dodnes se řadí mezi nejpozoruhodněj­ší mosty.

Obrázek: Pixabay

Odpovědi
Kepler

Pozorohodná stavba to jistě je, ale do GB mě nic netáhne.

ElonMusk

Po stranách vypadá jako železniční most. Zlatý Golden Gate Bridge.

Pepa25

Na obrázku je daleko známější Tower Bridge!
London Bridge je starší, ale méně zajímý most, ze kterého je na Tower Bridge krásný výhled. Po London Bridge jsem jel autobusem, v Londýně jsem byl několikrát. Víc měl ale zaujal Millennium Bridge neboli moderní lávka pro pěší. U London Bridge je zajímavější ta navazující moderní čtvrť na jižním břehu, The Shard a nábřeží směrem k Tower Bridge (na fotce dole).

anonym

Pepa25: Díky za korekci. Tak aspoň obrázek Londýna. V odkazu byl popisek London Bridge, ale máš pravdu.

anonym

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/London_Brid­ge