lovelymiss

Víte, že práce na DPP a DPČ nejde nikomu do důchodu?

nezaměstnávejte se na DPP a DPČ, škodíte si!

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… ale, ale, stačí si platit důchodový a je to cajk, jen to chce trochu myslet sám a nespoléhat na stát …

Další odpovědi
ivzez

Nemáte pravdu.

Nezapočítává se jenom ta doba, po kterou nebylo odváděno sociální pojištění.
V takovém případě je ale možné se přihlásit dobrovolně a sám/sama si hradit
důchodové pojištění.

Další nepřesnosti:
Nezapočítává se DPP s odměnou do 10.000 Kč měsíčně
a DPČ s odměnou do 2.499 Kč měsíčně. V případě, že bude
odměna vyšší (od 10.001 na DPP a od 2.500 Kč na DPČ),
mu sí zaměstnavatel sociální pojištění odvést.

Když už upozorňujete na nevýhodnost DPČ a DPP s nízkými odměnami,
doplním zdravotní pojištění → to si v těchto případech musí člověk hradit sám.

Drap

Ano, víme. I taková práce je ale stále lepší než nepracovat vůbec

quentos

Víme.
A co když zaměstnavatel není ochoten jednat jinak?
Děláte, jako kdybychom si v dnešní době mohli vybírat.

huxa

Ano, bohužel vím, s tímto mi došla z úřadu práce přítelkyně, kde jí půl hodiny ouřednice vymývala mozek s tím, ať bere pouze hlavní pracovní poměr, žádné brigády.
Jsem zaměstnanec, ovšem povahou kapitalista, takže jsem jedině rád za peníze, které dostanu. Nechci proplacenou dovolenou, nemocenskou a další věci, pouze pěkné peníze v rukou 🙂

lovelymiss

A nejen to, absolventi nemají žádný podklad pro UP, ani pro dalšího zaměstnavatele, čili DPP a DPČ nejde studentům ani do praxe, nezapočítává se to do praxe, je to prakticky, jako by člověk nepracoval. ČIli věty stylu- zaměstnáme Vás na DPČ a získáte po studiu praxi jsou kecy v kleci, nikdy tím praxi nezískáte, nebo možná ano, ale další zaměstnavatel Vám tuto praxi neuvěří, protože prakticky v ruce ani pro úřady, ani od úřadů nemáte nic.

Dochy

Ještě jsem nepotkal zaměstnavatele, kterému bych musel dokládat prodělanou praxi. S jednou vyjímkou… Profesní zkoušky u kterých je praxe vyžadována (elektrika). Běžně praxi pouze uvádím do životopisu, pokud to nějakého zaměstnavatele zajímá, může si to ověřit přímo ve firmě (ještě si to snad nikdo neověřoval)

lovelymiss

Jo, DPP a DPČ je špatné, sami si lidé musí hradit sociální a zdravotní a to vždy v plné výši, takže, aby to měl nějaký výdělek vůbec, museli by vydělat aspoň 13 tis., aby měli minimální mzdu pak za měsíc výdělku. Jsou i zaměstnavatelé, co nabízí na tuto „brigádu“ jen 70 kč za hodinu. Je sice hezké, že má člověk , jak říkáte"nějaké peníze" , jenže se prakticky pro ty nějaké peníze poškozuje, protože za první jako by nepracoval, když mu to nejde na důchod a v konečném důsledku, když si sám musí zaplatit sociální, zdravotní i daň tj, že výdělek má skoro nulový. Čili bych apelovala na ministerstvo, aby zůstaly pouze zaměstnání na hlavní poměry.

Hlada

Nemohu souhlasit. Úřady nemají do podnikání zasahovat. Už nechci zažít frontu na toaletní papír. Važme si toho, že každý má možnost si zvolit formu výdělku i sociálního zajištění.