Ušel ventil

Víte, že ode dneška 12. 10. platí u nás na benzinkách nové označení paliv?

Benzín je označen písmenem „E” jako ethanol(v kruhu ),
Nafta je označena jako písmeno „B”(ve čtverci ),
Plynná paliva jsou označena v kosočtverci.

Nejlepší odpověď
Kepler

Vím, a je mi to fuk. Hlavně že zůstalo i to staré.

Další odpovědi
kodl67

Vím.Ale plynná paliva jsou ve čtverci postaveném na špičku.Kosočtverec vypadá jinak.

nyjono

A proč je nafta označována písmenem B?

Klaproth

Ano vím. Už nejméně půl roku se o tom píše skoro všude.

Ušel ventil

Kodl – v žádném článku nepíší o čtverci postaveném na špičku,ale vždy jen o kosočtverci i když ty máš pravdu.

kodl67

Jo taky jsem si toho všiml.Asi v tom nevidí rozdíl.Ani reportéři na ČT jak jsem dnes viděl.

kodl67

E jako ethanol
B jako biodiesel