pusinka50

Víte, že i velmi drahé výrobky, tvářící se jako světové značky, jsou made in China? Znáte píseň o Líze a děravém vědru?

Konkrétně mi jde teď o kulmofény. Rozbila se mi kulma od ETY za 499 Kč, chyba v kroutícím momentu a uvnitř uhlíky příliš krátké. Tak jsem se dívala po „značkových“ jako Remington, Philips, Rowenta atd., které stojí od 1.300 Kč výše. A na nich je napsáno Made in China. Prodavačka mi řekla, že je asi zbytečné koupit si ten dražší. Na té ETĚ to napsáno nebylo, tak jsem si ji koupila znovu, že mohl být vadný jen kus a že to v Chině jen poskládali dohromady z kvalitních českých součástek. A tentokrát se šňůra od ní zadrhává a netočí se, takže při fénování se šňůra pořád víc zakrucuje. Půjdu to vrátit, ale pochybuji, že Datart mi hned vrátí peníze. Opět to asi půjde na reklamaci, opět budu čekat 30 dní, než mi napíší, že mi vrátí peníze a opět budu stát před rozhodnutím, který kulmofén mám vlastně koupit?

Nejlepší odpověď
Funna

jo…víme…stačí si přečíst štítek na přístroji…dnes najít něco, co není z Číny je docela zázrak…a netýká se to jen elektroniky…odkud myslíš, že jsou třeba kuchyňské výrobky výrobce, který má všude reklamu a je „ryze“ český, nebo kde šije značkové sportovní oblečení hodně známých a drahých značek (z pochopitelných důvodů tu nebudu jejich názvy zveřejňovat, snad si to domyslíš)…

Další odpovědi
hanulka11

moje zkušenost z Datartu je ,že ihned vrací peníze – nečekala jsem 30dní je třeba když fén nebo kulmofén vybíráš vybrat si s kloubem – aby šňůra byla otočná – dneska už to není problém a nejsou drahé kolem 400kč už koupíš dobrý .
A k té Číně – oni už vyrobí naprosto vše a NE vždy je to šmejd.
Doplňuji:
Jen nevím co s tím má společného píseň o vědru ?????Ano znám ji .

pusinka50

Ad Hanulka 11 – kulmofén má kloub a šňůra by měla být otočná. Ale zadrhává se a netočí se. Ta píseň o Líze a vědru, jak se ze začáku od vědra dostali zase k tomu samýmu děravýmu vědru, no tak, tak já si připadám, ten samý fén a zase špatnej