Hufnágl

Víte, že i hlavě se říká „kotrba“?

Význam slova „ kotrba ” v Slovníku slovenského jazyka
kotrba, -y, -tŕb žen. r. expr. hlava: tvrdá k.;
roztrepem ti kotrbu (Švant.);

Toto oznámení je hlavně pro mazače, kterými smazal odpověď: Já říkám palici kotrba!
Z důvodu: Spam, reklama, obtěžující příspěvek.

Nejlepší odpověď
annas

Není třeba citoval slovenský slovník, Jenže bohužel, nevložil jste odkaz, což je porušením autorských práv.

https://slovnik­.aktuality.sk/pra­vopis/slovnik-sj/?q=kotrba+

„Obsah slovníka je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie či ďaľšie sprístupnenie obsahu alebo jeho časti verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu uvedených autorov zakázané. “-----

Kotrba je brněnský výraz pro hlavu.

Už v roce 1929 uvádí v moravštině Nováček

Zdroj SNČ s. 208

Jiří Rejzek v Etymologicjkém slovníku uvádí

"kotrba – obecný, zhrubnělý výraz. ‘hlava’. Z původního kostrba ‘rozcuchaná hlava’ – kostrba – uvádí Jungmann

kostrba, kostruba ‘rozcuchanec’, rusky nářečně – kóstrub tv. ,praslovanština – asi převládající motivací od kořene *kes- = česat, škrabat. "

Hufnágl,

když jsem si přečtla quentosovu odpověď, zjistila jsem, že doplnění u vaší otázky není úplné.

Nevložil jste znění otázky, na niž jste neodpověděl, ale házíte vinu na druhého,

Otázka

„Jak vzniklo přirovnání, že je něco "na palici“, a proč se hlavě říká palice? "

Odpověděl jste, jak sám píšete: „Já říkám palici kotrba!“

Co na to vaše otázka?

„Kdy tady "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí“?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-tady-pravda-a-laska-zvitezi-nad-lzi-a-nenavisti

Další odpovědi
Drap

vím

quentos

Víme, ta odpověď však byla úplně, ale ÚPLNĚ mimo, tazatel se na nic takového neptal. Ptal se, proč se hlavě říká palice, a ty na to „Já říkám palici kotrba.“ Čili odpovídáš na něco úplně jinýho, než na co se tazatel ptá.

paul1

Kdysi dávno jsem znal pana Kotrbu z Jihlavy, dělal tam textilce na OTK. Příjemný člověk

annas

Estoňan,

je to úplně jinak, než uvedl tazatel.

annas

Hufnágl,

co je podle vás pravda, která by zde měla panovat, jak jste zmínil ve ssvé otázce.

Jak napsal quentos, vaše odppvěď se týkala otázky, na niž jste neodpověděl.

Tudíž u své otázky jste uvedl chybnou informaci. Je vinen ten kdo, kdo ji nahlásil?

Předpokládám, že šlo o odpověď na otázku uživatele Dust, která zněla:

„Jak vzniklo přirovnání, že je něco "na palici“, a proč se hlavě říká palice?"