Víte, že dnes je den zvířat?

kde a kdy tento svátek vznikl?

Nejlepší odpověď
annas

Nevěděla jsem, ale pátrala.

Mezinárodní den zvířat je svátkem zvířat, který připadá na 4. října. Vznikl na počest sv. Františka z Assisi, který v tento den r. 1226 zemřel. Tento mnich františkánského řádu zasvětil celý svůj život péči o nemocná a opuštěná zvířata. Podle historických pramenů se zvířaty dokázal mluvit.

Je mnoho způsobů, jak dát najevo lásku k našim čtyřnohým přátelům. Jedním z nich je i péče o správnou výživu.

Různé zdroje.

Další odpovědi
BENYTA

Moc jsem se těšila,že tuto informaci oznámím já,ale mám v kurzu ted první přestávku,tak jsem byla předběhnuta burakem,za což jí děkuji,že se také zajímá o zvířátka.
Annas řekla vše,já dodám,že při příležitosti MDZ se každoročně pořádají různé akce,tak všichni šup na nformace na netu a zúčastněte se nějaké podpůrné akce ve vašem okolí, SVATÝ FRATIŠEK z ASSISI by vám byl vděčný.

dagry

Jasně, že vím. Však už jsem ráno pejskovi nadělila velkou ranní vycházku. A protože bylo krásně, tak jsme si ji užili oba. A samozřejmě, že i nějaké dobrotky navíc mám pro něj připravené.