autacek

Víte z hlavy, kolik „lidských pochodní“ bylo na protest v našem státě? A dokážete je i vyjmenovat?

Nejlepší odpověď
dubraro

Z hlavy vím, že jich bylo pět, ale jména jsem věděl jen u dvou. Takže byli to Palach, Hlavatý, Malinka, Zajíc, Plocek. A celkem se od ledna do konce dubna 1969 pokusilo o sebevraždu z politických důvodů 29 lidí, z toho 7 z nich zemřelo.

Zdroj: http://www.to­talmag.cz/spo­lecnost/43-udalosti/596-palach-hlavaty-malinka-zajic-plocek-protestujici-ive-pochodn.html

Další odpovědi
Drap

V našem státě ani jedna. Jsme na to ještě příliš mladý stát.

Emefej

Znám Palacha a Zajíce.

Drap, ivzez – takže Československo nelze nazývat naším státem? Čí tedy byl?

ivzez

Souhlasím s Drapem, v České republice (vznik 1. ledna 1993) ani jedna.