panenka

Víte se přesně stalo 15.Dubna ?

co se stalo omlouvám se za chybu

Nejlepší odpověď
vagra

Záleží na tom, kterou událost máte na mysli-
Unás:
2005 – Vyhořel hrad Pernštejn na pomezí Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina. Shořel depozitář, škody na budově a sbírkách se odhadují na 100 milionů korun.
Ve světě:
1450 – Stoletá válka: Francouzi porazili Angličany v bitvě u Formigny.
1861 – Prezident USA Abraham Lincoln povolal do zbraně 75 000 dobrovol­níků. Tímto aktem oficiálně propukla Americká občanská válka, známá též jako válka Jihu proti Severu.
1896 – Byly ukončeny letní olympijské hry v řeckých Athénách.
1989 – Na Hillsborough Stadium v Sheffieldu zahynulo 96 fotbalových fanoušků.
1912 – Na své první plavbě se v severním Atlantiku kolem 2:20 potopil zaoceánský parník Titanic.
2010 – Výbuch sopky na Islandu, která je pod ledovcem Eyjafjallajökull na jihu ostrova.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/15­._duben

Další odpovědi
FOG

Jasne,Titanic sel ke dnu.