Mili @

Víte proč zemřel eskamotér Houdini?

Nejlepší odpověď
led

Když v roce 1926 odpočíval po jednom z vystoupení v šatně, kde ho kreslili studenti výtvarného umění, jeden z nich se jej zeptal, zda jeho tělo vydrží jakýkoliv úder.
Samozřejmě, zněla odpověď. Houdini dostal tři rány do oblasti žaludku, ale poté jeho břišní svaly povolily. Následovalo několik dalších úderů a Houdini si začal stěžovat na velké bolesti.
I přes ně pokračoval na další vystoupení, hned po něm byl ale hospitalizován. Bylo však pozdě. Již dlouho trpěl problémy slepým střevem. K jeho prasknutí by přitom došlo nejspíš i bez incidentu se studentským vyzývatelem.
Smrt legendárního mága přišla symbolicky – na Halloween. Své životní turné ukončil Harry Houdini 31. října 1926 ve dvaapadesáti letech.
http://xman.id­nes.cz/harry-houdini-mag-ktery-nenavidel-sarlatany-fm2-/xman-styl.aspx?c=A090326­_173132_xman-styl_fro

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Ha­rry_Houdini

Další odpovědi
hanulka11

Henry Houdini, americká celebrita maďarského původu, založil svůj věhlas na tom, že se dokázal dostat z pout, svěrací kazajky i ze zamčeného kufru. Ani tento mistr útěků však nedokázal uniknout své vlastní smrti.

Zemřel roku 1926 v detroitské nemocnici, a to, jak bývá často zdůrazňováno, v den „duchařského“ svátku Halloween. V jeho úmrtním listu stojí, že příčinou skonu byl zánět pobřišnice, který u slavného kouzelníka nastal v důsledku protržení slepého střeva. Houdiniho prasynovec nicméně věří, že eskamotér mohl být otráven arzenikem. Chce proto předkovy ostatky exhumovat.

Iluzionistovy ostatky mají zkoumat renomovaní soudní patologové v čele s Michaelem Badenem, který v minulosti přešetřoval smrt prezidenta Kennedyho nebo Martina Luthera Kinga mladšího. Baden upozorňuje, že v Houdiniho úmrtním listu je několik nesrovnalostí. Například se tu píše, že kouzelník měl slepé střevo nalevo místo napravo a že zánět apendixu způsobila rána pěstí do břicha.

Názor, že kouzelník zemřel na otravu, obhajují spisovatelé William Kalush a Larry Sloman v biografii Tajemný život Houdiniho

Zdroj: http://www.cs-magazin.com/tem­plate/print.php?ar­ticle=articles/cs07065­1.htm