Kazatel

Víte proč jsou původní obyvatelé Ameriky pojmenováni právě Indiáni?

Nejlepší odpověď
Kepler

Protože Kryštof Kolumbus se domníval, že přistál v Indii.

Další odpovědi
quentos

Ano, je to notoricky známé.

Emefej

Ano, vím to již od základní školy.

Miskaa21

Prý je to správně In deos / v Bohu/ což původní národy jsou, čistí boží jak naivní děti…

Zdroj: Nee

JežíšKristus

Protože týpečci eurohujeři přijeli do Emeriky, ale mysleli si, že jsou v Indii XDDD Tak jim říkali „Jsme v Indii, tak to budou Indiáni, haha.“ A potom vzali pušky a začli střílet do Vinettoua.

Kelt

Ale když chci najít na internetu indiána, tak mi to ukazuje Inda.

Justin1

Kolumbus hledal cestu do Indie směrem na západ v naději, že to bude kratší cesta, než kdyby musel obeplouvat celou Afriku (Suezský průplav ještě nebyl). Když narazil na pevninu, myslel, že to je Indie, a místní obyvatele nazval Indiány.

Není mi jasné, proč ten jeho omyl v pojmenování původního obyvatelstva amerického kontinentu nebyl nikdy napraven a stále se ho držíme, takže je nutné používat dlouhý název „American Indians“, abychom odlišili původní americké obyvatele od Indů.

JežíšKristus

to by se vikingům nestalo

Disraeli

a pak že to není tvůj profil…

JežíšKristus

Můj profil je Kepler, ne Kazatel