bolak

Víte po kom jsou pojmenované ulice ve vašem okolí? Víte co byli ty lidé zač?

Jestli se nestydíte, tak uveďte nějaký jména, ať si ty osoby můžeme vygooglovat.

Nejlepší odpověď
quentos

Převážně

F. Křižíka kdo nezná, ten je barbar; Komenskýho a Žižku taky tak, no a víc jmen se u mě v okolí nenajde, protože ulice jsou v těchto končinách pojmenovány po řemeslech…

Další odpovědi
beer

Neznám ani jednoho toho prďolu z cedulí

Ulice v mém okolí nejsou pojmenovány podle lidí, skutečně ani jedna ))

Lucijej

Převážně

Více méně se orinetuji – znám: Masarykova, ul. Antonína Dvořáka, Kmochova, Ant.Kaliny, MIkoláše Alše, Bezručova ul., ul. Boženy Němcové, Komenského, ul. Bratří Čapků, Dobrovského, Karlova, Raisova, ul. Karolíny Světlé, Tylova ul., ........
Doplňuji:
ještě třena ul. kpt. Jaroše

Dlostev

Převážně

Tak musím říct, že v naší malé vesničce, máme jen jedinou takovou ulici, a to Jana Sigmunda.

redy

Převážně

Znám, Palacký. Ulice Palackého čp, to už nenapíšu co kdyby si jel okolo :)
Doplňuji:
Historik,politik, spisovatel a co já vím co ještě.

Drap

Převážně

Ne převážně, ale zcela. Nemáme pojmenované ulice, jen jednotlivé části obce.

Damiana

Převážně

Třeba Hlavní třída je jasná. 🙂

kapka

Nemáme okolí

My v okolí fakt žádný pojmenovaný ulice nemáme. Ale dřív jsem bydlela v ulici pojmenovaný po letci, který zemřel v roce 1951 a pak v ulici pojmenovaný po učiteli, co rád lyžoval. A ta ulice se dřív jmenovala po levicovém politikovi, aspoň myslím, protože jsem to teď hledala na netu a nic jinýho jsem nenašla, kdo by to mohl být. A dává to smysl, když to pak přejmenovali.
Víc neřeknu, kdyby mě STB mučila.

štamgast

Převážně

Josef Drahlovský, Protifašističtí bojovníci, Komenský, Škoda…

iceT

Víceméně tápu

ale lze leccos dohledat na netu
Jakoubka ze Stříbra-http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ja­koubek_ze_St%C5­%99%C3%ADbra
Werichova-snad netřeba představovat
Trnkova-nevím jestli po trnkách,nebo po J.Trnkovi-http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ja­koubek_ze_St%C5­%99%C3%ADbra
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ji%C5%99%­C3%AD_Trnka

hanulka11

Snad nechceš začít psát statistiku v tom novém roce ???????

bolak

jj, říkal sem si, že si taky udělám dokument, ale XLS, každýho do jedný buňky :)

anonym

:))