Reganois

Víte o tom, že se hadí jed používá jako součást některých masážních gelů a léčivých mastí?

Zdroje: https://www.dro­geriezde.cz/pe­ce-o-telo/telova-kosmetika/masti-kremy-balzamy/hadi-jed-masazni-gel-600ml?gclid=C­jwKCAjwu5CDBhB9E­iwA0w6sLX7EfN74eh­l_TYLHakaNYDC_slVMIz­WE1XjrWFLiJtsCnAb­VAQszABoCpXIQAv­D_BwE

To je tak efektivní a účinné?

Odpovědi
paul1

Do léčivých mastí se přidává všelico, např. i urina.

Kepler

Jedy hadů se užívají v medicíně. Hadí jed jako léčivo byl známý již ve starověku. Užitečné jsou díky velkému obsahu enzymů, používají se při léčbě zánětů a k tlumení bolesti. Dále také pomáhá proti revmatismu, zánětům šlach, svalů a oparům. (wiki)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Reganois

paul: Opravdu? Nechutné.