Mirdas

Víte o tom ?

Včera večer v debatě u p.Jílkové se p.Hájek nechal slyšet ( vysvětloval vpád Ruských vojsk na Ukrajinu ) o narůstající podpoře fašistů v zemích, které kdysy patřily do republik SSSR.

Jako příklad prezentoval událost kdy zcela oficiálně pochodovali před pár dny v Lotyšsku příslušníci SS !

Víte o tom něco ?
Kolik jich bylo ?
V jakém věkovém průměru ?

_

Nejlepší odpověď
Emefej

Ten pán asi nezná rozdíl mezi fašismem a nacismem. S fašismem neměly jednotky SS nic společného.

Další odpovědi
anonym

Pan Hájek – jakožto ´správný´ politik prostě jen kecá…
😉
Zřejmě máš na mysli toto – http://www.de­nik.cz/ze_sve­ta/lotyssky-ministr-prisel-o-kreslo-chtel-jit-na-pochod-veteranu-ss-20140314.html .
Jde o válečné veterány, kteří za WWII bojovali na straně Německa (svého spojence) proti SSSR – okupantovi.
___
Nějakou valnou politickou váhu bych tomu nepřikládal.
Ale je samozřejmé, že Rusko protestuje – rusové obecně neradi slyší, že byli a jsou někde okupanty.

magorvkleci

a tak to je snad zejména o Lotyšsku známý už hned od začátku, co se trhli
je to tam „zcela oficiální“ a na příslušnosti k SS nikdo nevidí nic špatnýho

led

Vo včerajšej debate „Máte slovo s M. Jílkovou“ v súvislosti s krízou na Ukrajine padlo viac ostrejších slov a spojení s udalosťami v iných štátoch. Okrem toho, že aj hostia-diváci boli vopred pripravení hovoriť za jednu či druhú stranu (zaujímavé koľko divákom malo ten istý obrázok z moskovskej prehliadky), prípadne tam boli takí, ktorí sa prišli zviditeľniť nesúvislými rečami (divák háklivý na svoj titul) padlo tam aj obvinenie (na obidve strany) z podpory neonacizmu (prehliadka veteránov bojujúcich na nemeckej strane proti SSSR v Moskve i Lotyšsku).
Víte o tom něco ?
Ano, tieto hnutia (propagujúce „bojovníkov proti komunizmu počas 2.svetovej vojny“ spolupracujúcich s nacistickým Nemeckom) sa rozšírili vo všetkých postkomunistických štátoch po páde Železnej opony, nie je to žiadna novinka. Novinka je len v tom, že sa to konečne dostalo aj do našich médií. Na tej prehliadke boli aj bývalí príslušníci vojsk SS.
Kolik jich bylo ?
Počty vám nepoviem, ale bolo ich viac než dosť. Aj z malej iskry vznikne plameň.
V jakém věkovém průměru ?
V týchto hnutiach sú zastúpené ,snáď okrem dojčiat, všetky vekové kategórie. Ano aj deti. Možno si to neuvedomujete, ale aj násilnosti páchané na základných školách sa k tomu mnohokrát viažu.
Malá poznámka:
fašizmus a nacizmus sú ako súrodenci – majú spoločnú myšlienku
Jediný rozdiel madzi nimi je v tom, že pôvodný fašizmus vznikol v Taliansku a nacizmus o niečo neskôr v Nemecku a ako mladší brat bol veľmi učenlivý a svojho staršieho brata predbehol.
„S fašismem neměly jednotky SS nic společného“ plne súhlasím, príslušník jednotky SS musel byť členom NSDAP (nacistickej strany)
Doplňuji:
Je smutné, keď si politici len prihrievali svoju polievočku, než aby konali v záujme mieru.