sportak

víte někdo proč existují peníze..za jakým účelem..?

Nejlepší odpověď
huxa

abys nemusel vyměňovat zboží za zboží (před penězi jsi musel vyměnit např. krávu za obilí, poté šperky za obilí, poté zlaté „mince“ za obilí a následně peníze tak, jak je známe dnes)

Další odpovědi
zjentek

..za účelem otupování lidského mozku a seberealizace

mosoj

Vím. Asi tak od druhé třídy.
http://www.ius-wiki.eu/tnh/pfuk/t­nh/zkouska/otaz­ka-63

Led_

Keď ich budete potrebovať, účel peňazí rýchlo zistíte.

prečo, ako vznikli peniaze? zopakujte si učivo zo základnej školy – starovek

anonym

Tak jsem tenkrát nad tím hodně přemýšlel o napíšu ti co jsem vymyslel 🙂

Kdyby nebyly peníze tak by se nikomu nechtěl chodit do práce protože by z toho nic nebylo – tudíž by každý si musel obstarávat jídlo, vodu, elektriku. A to už pochopily i ve středověku – byly ryté zlaté mince za které se vyměňovalo jídlo.