bolak

Víte někdo něco víc tý loupeži diamantů z roku 1991?

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/296808-americana-veznili-23-let-nepravem-jako-vraha.html

Proč byl obviněnej zrovna tenhle, on tam byl nebo co? On to byl v tý době nějakej známej loupežník, nebo jen náhodnej kolemjdoucí kterej měl prostě smůlu?
Doplňuji:
odpomass: Takže už měl asi záznam, nebylo to nějaký neviňátko, ne? A pokud to byl komplic, tak nejspíš i věděl kdo to udělal, když to nebyl on a tím pádem ho celou dobu kryl, tudíž nechápu proč ho média prezentujou jako oběť…

Odpovědi
odpomass

Ranta byl identifikován nějakým svědkem jako vrah onoho rabína, zřejmě tedy mylně. Tomu svědkovi bylo tehdy 13 let a zřejmě na něj vyšetřovatelé dost tlačili, aby někoho označil za podezřelého. Pak se další svědci přidali ale celé to bylo velmi mizerně vyšetřované. Z dosavadního průběhu je ale více než zřejmé, že měl Ranta s onou loupeží dost společného (nejspíš to byl komplic), každopádně nejsou důlazy, že by on vraždil.
Každopádně si představte, jaké by to bylo, kdyby ho odsoudili k trestu smrti (po kterém i mnozí Češi tak prahnou), to už by se nedalo vrátit nic…

Zdroj: http://www.us­news.com/news/new­sgram/articles/2013/03­/21/david-ranta-convicted-rabbi-killer-released-23-years-after-wrongful-conviction?s_cid=rss­:david-ranta-convicted-rabbi-killer-released-23-years-after-wrongful-conviction