Víte někdo kde je skutečně pohřben Gavrilo Princip?

Dnes je výročí atentátu na arcivévodu. Zajímá mě osud atentátníka Gavrila Principa a místo jeho SKUTEČNÉHO posledního odpočinku.

Nejlepší odpověď
annas

Princip vydechl naposledy před 95 lety, 28. dubna 1918. Pochován byl v neoznačeném hrobě na městském hřbitově v Terezíně, v roce 1920 byly jeho ostatky převezeny do Sarajeva.

http://www.i60­.cz/clanek_4182_ga­vrilo-princip-mladik-ktery-krute-zmenil-svetove-dejiny.html#.Uc5-HdjDUiY

Gavrilo se vrací do Sarajeva. Byl znovu pohřben v hřbitově svatého Marka v roce 1920 jako „Heroes Vidovdan.“

Pohřeb:
Saint Mark hřbitov
Sarajevo
Federace Bosny a Hercegoviny, Bosna a Hercegovina
Konkrétně: tělo pohřbil rakouskými úředníky

Je uvedena fotografie jeho hrobu.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.findagrave.com/cgi-bin/fg.cgi%3Fpa­ge%3Dgr%26GRid%3D6758252­&prev=/search%3Fq%3DGa­vrilo%2BPrincip%2Bin%2BS­arajevo%2Band%2Bthe%2Bgr­ave%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DVt%2­6rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

Další odpovědi
arygnoc

v terezíne?

anonym

Ptám se proto, že kromě Tezezína, který uvádíte Vy, je ještě v jiných pramenech uvedeno Brno. A hlavně z rozhovoru s jedním bývalým ředitelem psychiatrické léčebny v Bohnicích mi bylo svěřeno během jednoho rozhovoru pro jedny noviny, že tato léčebna fungovala
za 1.republiky jako sanatorium a právě G.P. zde byl umístěn jako klient a údajně zde i zemřel a na bohnickém hřbitově (patřícím dodnes léčebně) je i pohřben pod anonymním náhrobkem. Proto moje otázka.

arygnoc

podľa iných prameňov zomrel práve v Terezíne na TBC.

arygnoc

Princip se pokusil zabít se nejprve spolknutím kyanidu a poté svou zbraní, ale jed vyzvrátil (totéž se stalo i Čabranovićovi, což vedlo policii k domněnce, že skupina atentátníků byla oklamána a zakoupila slabší jed), a zbraň mu byla vyražena dříve, než měl šanci na další výstřel. V říjnu 1914 byl ve dvanáctidenním procesu odsouzen. Jako mladší 20 let nemohl být popraven; dostal maximální možný trest – dvacet let vězení. Byl držen v krutých podmínkách, ještě zhoršených válkou (například byl dlouhé dny zavřený v cele v naprosté tmě). Zemřel na tuberkulózu 28. dubna 1918 v českém pevnostním vězení Terezín. V době smrti vážil pouhých 40 kilogramů.

anonym

Děkuji 🙂