Poklička

Vite na jakém/kterém stromě rosté jmelí?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano vím.
U nás převážně na jedlích, vyjímečně na borovici. Dále potom téměř na všech listnatých stromech, včetně všech ovocných.

Další odpovědi
Kepler

Mně se tedy ještě nepoštěstilo vidět jmelí na jehličnanech, ale jinak to roste všude možně:
„Jmelí, stálezelený poloparazitický keřík, roste na jehličnatých a listnatých dřevinách celého světa. Ve střední Evropě se objevuje především na akátech, lípách, habrech, jasanech, javorech, jeřábech, topolech, vrbách, borovicích a jedlích, ojediněle i na smrcích. Jmelí můžeme najít na jabloních, vzácněji na ořešácích a meruňkách.“
 http://www.ire­ceptar.cz/zaji­mavosti/jmeli-lecive-i-jedovate-legendami-opredene/

zjentek

Jmelí není strom? ;o

pepe88

To přesně ví jen Panoramix.

Emefej

U nás roste v lese na borovicích, měli jsme to i na ořešáku.