iceT

Víte který známý spisovatel má dnes své výročí?Víte kým byla inspirována jeho nejznámější postava?

Doplňuji:
Jejda ,pardon,mě se ztratilo klíčové slovíčko 🙂

Nejlepší odpověď
annas

7. července 1930 zemřel Sir Arthur Ignatius Conan Doyle, britský spisovatel, proslulý především příběhy o Sherlocku Holmesovi. Nejúspěšnějším literárním hrdinou je tedy Sherlock Holmes – detektiv, který je „kombinací askety a sportovce, vědce a ctižádostivého umělce, nepřítele žen a uhlazeného džentlmena, morálního arbitra a uživatele drog, zástupce zákona a zároveň beroucího zákon do vlastních rukou“.
Postavu slavného detektiva, napůl lékaře a napůl houslového virtuosa, vytvořil A. Conan Doyle podle dr. Josepha Bella, chirurga a svého učitele z univerzity, ale současně byl také inspirován detektivem C. Augustem Dupinem z detektivních povídek Edgara Allana Poea.

Wikipedie a v. v.

Další odpovědi
1popelka1

Výročí narození nebo úmrtí?
Pokud úmrtí, je možné, že máte na mysli Arthura Conana Doyla a jeho Sherlocka Holmese. Inspirací pro postavu SH mu byl doktor,profesor Be­ll.

Jinak výročí narození slaví například Lion Feuchtwanger…