cappuccino

Vite, kolik stoji Vase chripecka? VZP zverejnila cenik nemoci.

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/vzp-kampan-eshop-cena-zdravi-pece/?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu#h36

Samozrejme je to jen fiktivni, ale nekdy je dobre si uvedomit, kolik nase nemoci stoji.

Nejlepší odpověď
Schluker

Nejvic stoji byt zdravy. Vzhledem k vysi odvodu u zamestnancu to tak proste je. Za zivot zaplatim zdravotni pojistovne miliony…

Další odpovědi
Ametyst

Někdy je dobré vědět, někdy ne. Je rozdíl, pokud si celý život platíme solidaritu, nebo jestli do ČR přijdou cizinci nejen s HIV, ale, jak testy ukázaly, přímo s AIDS. Přitom na zdravotní solidaritu nepřispěli ani halíř. Léčba AIDS stojí statisíce. Můžeme proti tomu protestovat, může se nám to nelíbit, ale to je asi tak všechno. Systém stejně nemá rád levná a účinná řešení.

zjentek

To nám všem docela přesvědčivě vyčíslil nedávný kovídek a následky jeho výroby a propagace nejsou zrovna něco, co by bylo třeba ověřovat zapadnuté někde v análech- stačí vyrazit do společnosti a užívat/žít. );

Pepa25

Zajímavý počin na podporu prevence. Jinak samozřejmě vím, kolik má zdravotní péče stojí, pravidelně si to kontroluju v přehledu vykázané péče ZP.

da ny

Moje NIC.
Chřipku jsem měla naposledy před 40 lety, bez léčby. Závodní lékař polikliniky vypsal a ukončil DPN. Nejvíc to stálo ČSSZ, tehdy 90% platu.
Virozy si nejlépe vyléčím sama. 1× Covid 19 také i bez lékaře.
Nic nového pod Sluncem. 🙂
Ceníky VZP jsou na internetu k nahlédnutí hoooooooodně let. Za výkony, za protetiku včetně stomatologické. Příspěvky na RHB pomůcky, inkontinenční pomůcky \ oleny atd.
Přehled o tom, kolik do mne investovala VZP, za posledních 15 let, samozřejmě mám.

Ametyst

P.S. Moje chřipka stojí krabičku čaje, aspirinu, a pár dnů klidu na lůžku.:-))