hapiky

Víte, kolik stádii má alkoholismus?

Znáte bezpečně své umístění?

Nejlepší odpověď
Kepler

Obecně se uvádějí čtyři:
Abstinent – Odmítá z nějakého důvodu alkohol a vůbec ho nepije. Přítomnost takového jedince často vyvolává ve společnosti rozpaky
Konzument – Nevyhledává alkoholické nápoje pro jeho účinky, ale pro chuť. Nečiní mu potíže abstinovat, ale nemá k tomu důvod
Piják – Lidí spadajících do této kategorie jsou v ČR bez nadsázky plné hospody. Jde zde již o účinky alkoholu – hlavně euforii a krátkodobé antidepresivní a antianxietické (úzkost potlačující) účinky.
Alkoholik – Alkohol je pro tohoto jedince silná droga. Nerozlišuje druh nápoje – jde jen o procenta.
(wiki)
Dělení je ovšem víc, často se používá:

  1. Počáteční (symptomatické) období
  2. Varovné ( prodromální) období
  3. Rozhodné ( kruciální) období
  4. Konečné ( terminální) období

http://nemoci­.vitalion.cz/al­koholismus/

Další odpovědi
iceT

Odpověď na první otázku nevím a svoje umístění znám. Jsem nepič.