Víte kdy kde kým byl vynalezen příbor

lžíce,nůž a vidlička?
Doplňuji:
nůlžíce byla vynálezem Gálů,byly dřevěné asi na způsob sběraček 82–46 př.n.l.v 17 století se k nožům a lžícím přidává vidlička a ještě jsem zjistila že příborem jak jíme my jí 900milionů lidí,Asijskými hůlkami 1,3 miliardy, a 4,1 miliardy lidí jí rukama. Ale pouze levou rukou,pravá prý patří jinam

Nejlepší odpověď
annas

Prvním jídelním nástrojem byla lžíce, jíž se na rozdíl od nože a vidličky používalo už ve starověku. Nůž s vidličkou na stole zdomácněly mnohem později. Zejména vidlička byla dlouho odstrkovaná a neuznávaná jako ďáblův nástroj, který nepatří na stůl.

Více na:

Zdroj: http://www.co­op.cz/magazin/3_2001/s­tolovani.html

Další odpovědi
verka

Já jsem někde četla, že když se Francouzi, tedy Galové dostali do Asie, tak se podivovali způsobu jakým tamní lidé jedli a ti jedli příborem. Jdu to hledat.