BEAES

Víte kdo vymyslel skříň? A kdo ji jako první vlastnil?

Nejlepší odpověď
annas

První skříň už znali i Římané. V Čechách první skříň vlastnila Anna z Rožmitálu, manželka Adama I. z Hradce. Dvojdílná renezanční skříň z r. 1531 byla součástí její svatební výbavy.

Čerpáno z

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:XsfTO6Pr3jcJ:­misik96.pise.cz/23084-kdo-vymyslel-skrin.html+kdo+vy­myslel+sk%C5%99­%C3%AD%C5%88%3F&cd=1&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
BIGFOOT

Ahoj BEAES,určitě to byla ženská,aby měla kam ukrývat své milence.:)))BIGFOOT

elektrikář

Na prádlo a cennosti se používaly kované truhlice aby v případě požáru to nejcenější šlo vynest.Teprve později se skříň stala ukázkou movtosti majitele.