Víte kdo to byl AUGUSTIN Heřman 1605–1686?

čím se proslavil a odkud pocházel?

Nejlepší odpověď
annas

Mezi prvními českými imigranty do Spojených států je asi nejznámější Augustin Heřman (Augustin Hermann, 1605? – 1686). Není jisté, zda se narodil v Praze nebo ve Mšenu u Mělníka, a pochybnosti se týkají i data jeho narození. Čechy opustil ještě jako malý chlapec společně s mnoha dalšími pobělohorskými exulanty.
roce 1647 byl ostatními měšťany navržen do správní rady holandské kolonie, tzv. Rady devíti mužů, která sloužila jako poradní a do jisté míry i dohlížející orgán u guvernéra kolonie. Díky svým diplomatickým schopnostem, taktu a znalosti cizích jazyků byl Heřman často vysílán guvernérem Stuyvesantem do sousedních kolonií, aby doručoval jeho poselství, nebo aby urovnával spory.

Do historie se Heřman zapsal také tím, když pro Lorda z Baltimoru zhotovil kolem roku 1670 mapu Virgínie a Marylandu, jejíž vypracování mu zabralo celých deset let práce. Byla to vůbec první mapa Virgínie a Marylandu a byla používána ještě celých sto let od svého vydání. Její originál je uložen v Britském muzeu v Londýně.

Lord Baltimore byl s Heřmanovou prací velmi spokojen a za odměnu mu věnoval rozsáhlé pozemky, které Heřman pojmenoval „České panství“ (Bohemia Manor).

Více na stránce:

Zdroj: http://cesiva­merice.sweb.cz/05_di­plomka_do1848­.htm

Další odpovědi
dědapetr

Augustin Heřman, rodák ze Mšena, obce u Mladé Boleslavi.

1605 – 1686 (čechoamerický vystěhovalec, obchodník a politik). Čechy opustil s pobělohorskými exulanty a usadil se nejprve v Holandsku.Au­gustin Heřman, rodák ze Mšena, obce u Mladé Boleslavi.

1605 – 1686 (čechoamerický vystěhovalec, obchodník a politik). Čechy opustil s pobělohorskými exulanty a usadil se nejprve v Holandsku.

Zdroj: http://galeri­eukocoura.wz.cz/la­grace/lagrace­.php