tom004

Víte,kdo pronesl,„Já su tak šťastný“?

A,proč,se ptám dnes?

Nejlepší odpověď
annas

30. července 1971 přeplaval kanál La Manche František Venclovský.

Viz také:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-jmenoval-prvni-cech-ktery-preplaval-kanal-la-manche

Další odpovědi
chudst

… ano, ja vcera po treninku, kdyz jsem skoncil XD

Jinak vy predpokladam mluvite o Františku Venclovském, ale ten uvedl „stastny“ v trosku narecnejsim tvaru :P

Proslavila ho voda. A voda jej i zabila. Přesně před čtyřiceti lety přeplaval slavný sportsmen František Venclovský jako první Čech kanál La Manche. Když vylezl na břeh prohlásil legendární, nezapomenutelnou a tolikrát omílanou přerovskou floskuli: „Já su tak šťastné.“ A „šťastné“ byl. Do poslední chvíle.

Zdroj: http://www.ty­den.cz/rubriky/spor­t/ostatni-sporty/ja-su-tak-stastne-kdyz-voda-znamena-zivot-i-smrt_208205.html

hanulka11

no přeci František Venclovský při překonání kanálu
Doplňuji:
no přeci František Venclovský při překonání kanálu La Manche, ale on řekla já su tak šťastné …před 40 lety

slad08

Přeci Bolek Polívka ve filmu Kurva hoši guten tag. Ale nevím proč jsi to zařadil mezi Sport-Ostatní sport?

Souhlasím i s Hanulkou11

Ponytail

Tak jako první mě taky napadl ten Bohuš:-D

DDarent

to proneslo FAKT hodně lidí!!!!!!
a taky bolek polívka v KHGT

arygnoc

a já myslel, že enem bohúš.

hanulka11

oprava on řekl ne řekla

tom004

Žádný problém,i naše ženy,nad ním zvítězily.