iceT

Víte kdo je zakladatelem

první kriminalisticko-technické laboratoře?
Byl posmíván i ponižován,nakonec se mu dostalo uznání,ale jeho metoda rychle zanikla díky nástupu jiné.

Nejlepší odpověď
annas

Do historie zločinu a kriminalistiky se nesmazatelným písmem zapsali i lidé, kteří svůj život zasvětili boji proti zločinu. Mezi ně bezvýhradně patří i Louis Alphonse Bertillon, který jako první na světě vypracoval použitelnou metodu individuální identifikace zločinců, postavenou na vědeckém základě – proměřování jednotlivých části lidského těla. Vycházel z předpokladu, že se délky některých lidských kostí a obvody lebek u dospělých jedinců nemění. Kromě toho využil závěry belgického vědce Lamberta Adolpha Quéleteta, že pravděpodobnost najít dvě osoby stejné výšky se rovná poměru 4:1. Bertillon proto proměřoval 11 částí těla, čímž se matematická pravděpodobnost výskytu dvou jedinců se stejnými „parametry“ rovnala poměru 4,191.304:1. Svou metodu nazval antropometrií. Novináři ji později přejmenovaly na „bertillionage“ – bertillonáž.

Tuto metodu vystřídala daktyloskopie.

Vzpomínám na seriál Dějiny kriminalistiky.

Jinak podrobnosti na stránce:

Zdroj: http://krimina­listika.eu/mu­zeumzla/berti­lon/bertilon.html