annas

Víte, kdo je Václav Cafourek?

Dnešní jubilant začal psát své rozkošné pohádkové příběhy pro svého syna v roce 1945, a to během vojenské služby.

Největší ohlasy získaly jeho pohádkové knihy a příběhy, které byly adaptovány pro televizi (večerníčky). Které animované seriály vznikaly ve spolupráci s Československou televizí?

Nejlepší odpověď
rynek878

Václav Cafourek, známější pod pseudonymem Václav Čtvrtek (4. dubna 1911 Praha – 6. listopadu 1976 Praha), byl spisovatel pro děti a mládež, autor povídek, románů a her o současných dětech a populárních pohádkových příběhů. Je považován za pokračovatele klasiků českých pohádek jako je Josef Lada, Ondřej Sekora, Jan Drda. Některá svá díla napsal pod pseudonymy, například Huge Prattler
více zde:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C3%A1cl­av_%C4%8Ctvrtek