Vite,kdo byl Umberto Nobile?A ceho se zucastnil?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Umberto Nobile (21. ledna 1885, Lauro (provincie Avellino) – 30. července 1978, Řím) byl italský generál, vzduchoplavec, konstruktér a objevitel.

Nobile se poprvé proslavil v roce 1926, kdy spolu s Roaldem Amundsenem a L. Ellsworthem přeletěl severní pól na vzducholodi Norge, o jejíž konstrukci jej Amundsen požádal. Výprava byla částečně sponzorovaná fašistickou vládou Benita Mussoliniho, který v ní nadšeně spatřoval možnost pro proslavení Itálie a jejího vývoje v moderní vědě. Nobile za své zásluhy po ukončení expedice získal čestné členství ve fašistické straně.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Um­berto_Nobile

Další odpovědi
led

doplním hanulku11
Jedinými cudzincami na palube Itálie boli Švéd Malmgrem a Čech František Běhounek.
Pri hľadaní stroskotanej Itálie zahynul arktický výzkumník R.Amudsen, ktorý napriek nezhodám s Nobilem, medzi prvými ho letel hľadať.