annas

Víte, kdo byl tento hudební skladatel?

Pod kterým jménem se Kolíňan Jacob Eberst v Paříži proslavil?

Znáte jeho některá díla?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Jde o Jacquese Offenbacha. Je v podstatě zakladatelem moderní operety.
Díla – Orfeus v podsvětí, Krásná Helena, Bandité aj. (viz Wikipedie)

Další odpovědi
vagra

Jacques Offenbach, vlastním jménem Jakob Levy Eberst, francouzský skladatel, violoncellista a divadelní podnikatel německého původu, se narodil v Kolíně nad Rýnem 20. června 1819.
Dílo např.-Orfeus v podsvětí,Hof­fmanovy povídky,Bandité.

Zdroj: V.E.