annas

Víte, kdo byl Nasredin? Jeho jméno je spojeno s jedním českým básníkem, který se narodil 29. 7. 1917?

Když „z osla vyjdou perly“, dá se hodně pro druhé udělat … vyslovil Kainar ústy Nasredina.

Kainarovy zhudebněné verše jsou známé … Znáte některé?¨skladby. Poměrně rozsáhlejší otázka…
Doplňuji:
Ano. I mistr tesař … Přiznávám a omlouvám se. Zaměřila jsem se na Kainarova slova, která vložil do úst Nasredinovi, a nepodívala se do modré lišty.

Nejlepší odpověď
iceT

Nasredin byl taškář a vypravěč a dá-li se to tak napsat,rád si tropil z lidí žerty.Přesto byl moudrý.
Mám někde doma knihu,byly to spíš vtipné příběhy plné ponaučení.

a dovolím si doplnit http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-kdo-to-byl-nebo-je-nasredin

ovšem s kterým básníkem je spojené jeo jméno netuším.

Doplňuji:
ale né,tak jsem to nemyslela,Vaše otázka nebo její druhá část zněla jinak…

Další odpovědi
dědapetr

Josef Kainar: Nebožtík Nasredin

Skvělému herectví Vlastimila Brodského můžete naslouchat v sobotu 29. litopadu, kdy ve 14.00 hodin vysílá Český rozhlas 3 – Vltava komedii Josefa Kainara Nebožtík Nasredin. Vlastimil Brodský v ní ztvárnil titulní roli – odvážného taškáře Nasredína, jehož kousky se lidé baví již celá staletí. Hra byla natočena v roce 1977.

http://www.roz­hlas.cz/vltava/dra­ma/_zprava/518177

Drap

Hodža Nasredin, netůším s kterým básníkem má něco společného. Jeho příběhy sepsal rus, tuším že se jmenoval Soljonov.

Kerberus

iceT – ostuda, sama jsem odpovídala, i když jsem měla na mysli spojení s dnešním jubilantem – spíš jen jako kulisu.