Víte kdo a kdy vynalezl pivo?

Nejlepší odpověď
annas

Já jsem kdysi podobnou otázku vkládala. Překopírovala jsem její doplnění.
Pro milovníky pěnivého moku. Věříte, že pivo bylo objeveno omylem?
Prý orosená elegantní sklenice v rukou ženy vypadá sexy a navíc pivo porospívá kráse! Kvůli tomu i anglická královna Alžběta I. pivo snídala.

Doplněna:
Hovoří se, že před 7000 lety p. n. l. tehdejší „hospodyňky“ skladovaly obilí v nádobách, do kterých se nejspíše nedopatřením dostala voda. No a odtud už byl krůček k tomu, aby po určité době zjistily, že to, co se skrývá, prošlo přeměnou a vzniklý nápoj má příjemné opojné účinky. První pivo bylo na světě.
Teprve koncem 18. století muži objevili nové metody vaření piva, a tak se jeho přípravy ujali oni. Zároveň ho také začali víc pít.

Podle St. Bernarda, spolumajitele piovaru.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mohly-pivo-vymyslet-zeny

Další odpovědi
oo

Za kolébku piva se považuje Mezopotámie, oblast tzv. úrodného půlměsíce mezi řekami Eufratem a Tigridem. Předpokládá se, že pivo bylo objeveno náhodně, díky tehdejšímu skladování obilí v hliněných nádobách.

1popelka1

Hlavně Wikipedie by se měla brát s rezervou a informace v ní by se měly ověřovat… je tam spousta chyb!

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pi­vo

annas

Jen poznámka. Já jsem tehdy vkládala otázku, která byla zveřejněna v MF Dnes. Akorát tam není ta Mezopotamie, ale jak začaly pěnivý nok pít ženy. Informace na Wikipedii i v knihách se dost často liší.