bobánek

Víte,kde se nachází v okrese Jeseník starý ruský hřbitov?

Nejlepší odpověď
vagra

Koncentrační (zajatecký) tábor a lesní ruský hřbitov, Rejvíz, okres Jeseník
Zajatecký tábor stával na pravém břehu Černé Opavy v ohybu Opavské cesty u Opavské chaty. Nyní zde stojí rozcestník KČT Opavská chata. Tábor postavila roku 1940 firma Nitsche z Vrbna. V srpnu 1940 byl obsazen zajatci Polské armády, posléze totálně nasazenými v různých firmách v okolí. Po nich přišli zajatci Rudé armády, následně francouzští a angličtí letci. Opavská chata sloužila jako velitelství tábora.

Zdroj: http://smirci-krize.cz/fotky-ol-je-rejviz-koncentrak.php

Další odpovědi
hanulka11

Za osadou Rejvíz jsou Mechová jezírka a tím směrem je ten hřbitov je tam i starý hamr, jak jsem již zmiňovala okolí Jeseníku jsme procestovali před lety