Vite kde se nachazi nejzahadnejsi, nejuveritelnejsi knihovna ve svete?

Doplňuji:
Ulet-nejneuveritelnejsi.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda máte na mysli tuto knihovnu. V Indii je nejneuvěřitelnější knihovna světa — knihovna budoucnosti.
V Indii existuje dvanáct knihoven palmových listů, v nichž se nalézají informace o osudech miliónů lidí. Každý, před staletími sanskrtem nebo starotamilštinou popsaný, suchý list obsahuje celoživotní peripetie jednoho v budoucnu narozeného člověka.Kdo dnes vstoupí do knihovny, požádá o vyjevení osudu a zaplatí nepříliš vysokou částku, dozví se povětšinou spolehlivě nejen to, co jej v budoucnosti čeká, ale i to, co už v minulosti prožil.

Existují však také palmové listy obsahující údaje o historii lidstva, o problémech současnosti a o budoucích událostech na naší planetě. S pomocí indických vykladačů se autorovi podařilo získat texty, vztahující se k budoucnosti Evropy v příštích padesáti letech. Precizně formulované a doslova dech beroucí předpovědi příštích dějů umožní čtenáři nahlédnout do velice blízké i vzdálenější evropské, ale i světové budoucnosti.
V panské vily v ulici 5th Main Road číslo 33, Chamarajpet, v Bengalúru je umístěna knihovna palmových listů, která je už osm set let v majetku rodiny Šástrí.
Doplňuji:
Dědo Loudo, špatně jste četl – Ilines se opravila.

Ptala se na nejneuvěřitelnější.

Zdroj: http://www.cez-okno.net/clanok/pro­roctvi-o-evrope-z-knihoven-palmovych-listu

Další odpovědi
Terryle

Nejzáhadnější je dost možná ta vatikánská – přístup tam má jen pár vyvolenejch a nikdo neví, co tam vlastně je a proč to církev tak přísně tají…
Doplňuji:
Děda louda – budu oponovat, iliness se evidentně spletla. Podle toho, že se zároveň ptá na „nejzáhadnější“ je celkem jasný, že ji nebude zajímat „nejuvěřitelnější“ čili nejnormálnější…
A že se tu občas odpovídá na to, na co se autor otázky přímo neptal, to je tu celkem běžný a ani nemá smysl se nad tím pozastavovat, stejně se to nezmění :)

tom004

Knihovna = banka uložených informací. Jestli mi projde toto srovnání, pak bych mezi ty nej, zařadil genovou banku v USA, kde jsou po desitiletí uchovávány vzorky s genetickými informacemi nejen o lidech, ale i o fauně a floře která obývá naši zem. Údajně byla založena, kvůli hrozbě nukleární války. Pomocí uložených informací, by bylo možné obnovit život na zemi. Samozřejmě pokud by bylo kde a měl by kdo.

GM

Dokonce už i u nás proběhlo loni čtení z palmových listů.

Děda Louda

Jestlipak se bude autorka odpovědi (annas) divit, že nedostane body, když odpovídá na úplně jinou otázku, než byla položena? ILINES se ptá na NEJUVĚŘITELNĚJŠÍ knihovnu, nikoli naopak.

Michálek1245

Jééj, to je zase debata. Pán udělal překlep, určitě to nebylo záměrně, a místo odpovědí na to, jaká je to knihovna, tak se tu řeší to, že to pár lidí nedokáže přečíst. Abych odpověděl na otázku, tak si myslím, že je to Alexandrijská knihovna. Nejzáhadnější pro to, že se nedochovala, nejneuvěřitelnější díky obrovskému počtu svazků. Nedávno jsem procházel databáze knih a pěkný článek o ní byl myslím na https://www.cbdb­.cz/knihy

Děda Louda

Je jasné, že nejde o žádnou světobornost. Doplnění otázky se ovšem zobrazilo až po mé reakci. Nejde v žádném případě o osobní výtku, ale o podivení.

vagra

Nejuvěřitelnější knihovna?
Na první pohled je přece vidět,že jde o překlep.
Nechápu, čemu se dědo Loudo podivujete.
🙂

annas

Dědo Loudo, Vaše poznámka je zbytečná. Vy jste četl špatně, nikoliv já.

annas

Terryle a Vagro, děkuji.