tom004

Víte jestli je nějaký klíč, pro vznik takových názvů jako

Pithecanthropus nebo Sinanthropus a mnoho dalších. Nebo je to právo objevitle nějak pojmenovat nový objev?

Nejlepší odpověď
anonym

většinou se jména dávají podle objevitele,nebo on sám může svůj vynález pojmenovat,pak až postupem času společnost název třeba změní,nebo upraví

Další odpovědi
Miroslavst

Třeba hvězdy se označují číslem. U nás platí zákon, že nic se nemůže jmenovat podle osoby, dokud ta osoba žije. Poté lze nějaký objekt podle této osoby pojmenovat.