Beruškazamla

Víte jaký je rozdíl mezi teniskami a botaskami?

Nejlepší odpověď
cochee

Jasněže. Tenisky jsou boty určené ke sportu – dnes již obecné označení, nejen pro tenisovou obuv. A botasky jsou jedna značka těchto tenisek, Botas, stejně jako třeba adidas, nike, guess, converse, puma atd.

Zdroj: https://www.bo­tas.cz/

Další odpovědi
hapiky

Stejný, jako je rozdíl mezi osobním autem a Mercedesem.

duch svaty

Rozdíl je asi jako mezi džínami a riflemi.

zdenek l

Botasky jsou z kůže. Tenisky jsou plátěné.

elkon

V podstatě žádný, jsou to slangové výrazy pro sportovní obuv. Někdo říká botasky každé sportovní obuvi.

cochee

Mimochodem, slyšeli jste někdy od starších slovo „kecky“? To je obdoba – kdysi se tohle slovo používalo namísto slova „tenisky“ a ve skutečnosti jde o obdobu „botasek“, protože jde taky o konkrétní značku, dříve daleko populárnější – www.keds.com . Osobně se divím, že – ve shodě s bezhlavým přejímáním anglických slov do češtiny v poslední době – jsme ještě nezačali říkat teniskám „sníkrsy.“