Víte jaký je rozdíl mezi Čechy, Italy a Belgičany ?

Asi se máme skvěle od ostatních, že Češi(Pražáci) protestují proti prezidentu Zemanovi, místo toho, aby protestovali proti všemu negativnímu , co se děje v naši vlasti! Můj názor je ten, že vše vyvolala opozice (TOP09 a ODS s fáterníky, aby odpoutala pozornost od věcí, které jsou důležitější než vulgární slova(já mu je schvaluji) prezidenta Zemana!

Italové: http://zpravy­.e15.cz/zahra­nicni/udalosti/sta­tisice-italu-protestuji-proti-renziho-reformam-chteji-jistou-praci-1131384

Belgičané: http://zpravy­.e15.cz/zahra­nicni/politika/bru­sel-zazil-stotisicovou-demonstraci-zemi-ceka-i-generalni-stavka-1134978

Češi: http://www.no­vinky.cz/doma­ci/353709-demonstranti-vypiskali-zemana-na-albertove.html
Doplňuji:
Průměrné platy:
Belgie: 101116 Kč
Itálie: 67960 Kč
Česko: 25500 Kč
Praha: 33.122 Kč.

Průměrný důchod:
Belgie: 21 175 Kč
Itálie: 28 525 Kč
Česko: 9 900 Kč

Délka života:
Belgie: 79,30 let
Itálie: 80,30 let
Česko: 76,91

To jen pro zajímavost !!!

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nezaměstnanost: Itálie 12,7%, Belgie 8,5%, ČR 7,1%
Zadluženost (viz odkazované články o reformách v IT a BE): Itálie 132% HDP, Belgie 101%, ČR 46%

Ano, na rozdíl od těch dvou zemí se máme skvěle: žádné drastické utahování opasků nehrozí (pokud se k vládě nedostane opět nějaký osel, jako je Kalousek).
Doplňuji:
K doplnění: máte chybu u průměrné vždy v Belgii, je zhruba stejná jako v Itálii. Obecně ale souhlasím, že mzdy a důchody jsou v těch zemích dvojnásobné a střední doba života pořád mírně kratší.

Dotaz ale byl, jaký je rozdíl mezi těmi zeměmi z pohledu demonstrací – tak jsem popravdě uvedl, že BE + IT čekají drastická úsporná opatření, takže se lidé bouří (u nás pro ta opatření není důvod – viz moje indikátory). Jeden z mála důvodů obav jsou pak logicky snahy posunout nás politicky na Východ …

Další odpovědi
Funna

souhlasím…ale myslím, že my jsme hodně podivný národ…i ta převratná „revoluce“ u nás byla, i když už berlínská zeď byla na zemi a ostatní postkomunistické státy měli původní vlády pryč…a navíc Praha je a vždycky byla spíše pravicová, takže se tomu, že tam byla hromada protizemanovců, vůbec nedivím…já bych 300 km jen proto,nabych hodila vejce (a ještě se netrefila .-) určitě nejela a už vůbec ne za těhle okolností…proč taky?…to čekali, že Zeman podá demisi?…ale protestovat proti bordelu v této republice, které začala kupónová privatizace, to bych teda jela hned…nechystá se něco???

gecco

Promiň, nemohu souhlasit…

Zeman

  • vulgárně hovořil v přímém přenosu
  • překrucoval a manilpuloval fakty (PussyRiot)
  • při návštěvě Číny bagatelizoval ´svobodu´ Tibetu (etc)
  • chlubil se cizím peřím (kšeft)

___

Ale možná je to tím, že své stanovisko hodnotím z pozice „pražák“…
😉

Mno – jestli se (my dva) někdy potkáme nad ovárkem, hubu si nerozbijem´…
I kdybychom měli Zemana jitrnicí utřít…
😉

Neshazuju tvůj názor.
Jen píšu,l že mu nerozumím.

fcoop

http://screen­shot.cz/ROIHB/

Není to zas až tak dlouho,co jsme stávali na všechno fronty, a kdo neměl známého,tak si na záchodě utíral ........trala­la....... Rudým právem.

ptáč

Moravané se musí odtrhnout od Čech a pražáci si potom mohou zvolit za prezidenta fašistu.

Mc Merkurion

to je přeci jasné,že je v tom něco jiného,přesně podle amerického scénáře http://www.csfd­.cz/film/5959-vrteti-psem/

Meligar99

Vím. Národností ;)

anonym

Gecco, a tak má vypadat demokracie. Každý má právo na svůj názor, ať je ten či onen, ale, jak píšeš, oba tábory by měli zasednout , třeba k té jitrnici a diskutovat, která názor je ten správný.