Avatar uživatele
Jahoda

Víte, jaké ženské jméno nosí nejvíce žen v ČR?

Nejdříve si tipněte a poté hledejte :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? dudu, BEAES, aramah, GM, flodur před 4851 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Marie je ženské křestní jméno hebrejského původu – mirjám = vzpoura (?). Podle českého kalendáře má svátek 12. září.

Jedná se o nejčastější české ženské jméno. Jiné tvary: Maria, Miriam, Mariam, Maryam, Maja, Majka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

No, tipla bych, že na počet nejvíc bude Marií – klasika vždy a všude. Hlavně ve starších ročnících je Mařenka nebo Maruška každá druhá…
Ale v posledních letech se nejvíc dává to moje. Mamku to ukrutně dere, protože v době, kdy jsem se narodila, nebylo tak obvyklé a dneska se na ulici otáčím jako vrtule, pač „mě“ neustále někdo odněkud volá :o) Prý mě měla pojmenovat aspoň Terezie. To by bylo na matkovraždu!!! Díky za to otáčení se po davech malejch copatejch Terezek a jejich maminkách. Jméno to je hezký a že ho má každá jiná, to mi je ukradený…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lisbeth

Tady na této stránce je nejen význam jména, ale i počet lidí s určitým jménem v ČR.

Zdroj: http://krestni-jmena.cz/vyznam/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MajaIS

Já myslím, že Veronika a Marie. Ale ráda bych podotkla, že Marie znamená milovaná Bohem…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

To nevím, ale vím skoro určitě, jaké ženské jméno nosí nejméně žen v ČR. To moje. Osobně ani z doslechu žádnou takovou neznám. Jmenuji se Gusta.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek