Jahoda

Víte, jaké ženské jméno nosí nejvíce žen v ČR?

Nejdříve si tipněte a poté hledejte :)

Nejlepší odpověď
dudu

Marie je ženské křestní jméno hebrejského původu – mirjám = vzpoura (?). Podle českého kalendáře má svátek 12. září.

Jedná se o nejčastější české ženské jméno. Jiné tvary: Maria, Miriam, Mariam, Maryam, Maja, Majka.

Další odpovědi
Terryle

No, tipla bych, že na počet nejvíc bude Marií – klasika vždy a všude. Hlavně ve starších ročnících je Mařenka nebo Maruška každá druhá…
Ale v posledních letech se nejvíc dává to moje. Mamku to ukrutně dere, protože v době, kdy jsem se narodila, nebylo tak obvyklé a dneska se na ulici otáčím jako vrtule, pač „mě“ neustále někdo odněkud volá :o) Prý mě měla pojmenovat aspoň Terezie. To by bylo na matkovraždu!!! Díky za to otáčení se po davech malejch copatejch Terezek a jejich maminkách. Jméno to je hezký a že ho má každá jiná, to mi je ukradený…

Lisbeth

Tady na této stránce je nejen význam jména, ale i počet lidí s určitým jménem v ČR.

Zdroj: http://krestni-jmena.cz/vyznam/

MajaIS

Já myslím, že Veronika a Marie. Ale ráda bych podotkla, že Marie znamená milovaná Bohem…

GM

To nevím, ale vím skoro určitě, jaké ženské jméno nosí nejméně žen v ČR. To moje. Osobně ani z doslechu žádnou takovou neznám. Jmenuji se Gusta.