tom004

Víte jaké to bylo jídlo, „kraple smažené“ ?

Doplňuji:
Děkuji, vdolky znám,ale,že se jim říkalo kraple,je a nejen pro mne, novinka. ještě jednou dík.

Nejlepší odpověď
annas

Dělávala je moje babička. Kraple-pečivo (většinou čtverečky), které se někdo smažilo jako koblihy, jinde se kraple pekly v troubě. Nafoukly se, obalovaly často ve skořici.Možná v jiné oblasti se podávaly jinak.

Další odpovědi
panenka

Kraple jsou taštičky tak to bude si myslím taštičky smažené na které se pak dává cibulka

hanulka11

kraple/v nářečí/ jsou vlastně /vdolky,kobli­hy/smažené , zvlášť nyní v masopustu podávané
Doplňuji:
Nejstarší zmínka o v Čechách slaveném masopustu pochází již ze 13. století. Koblihy (vdolky, kraple či šišky) se začínaly smažit na tzv. tučný čtvrtek (poslední čtvrtek masopustu). Hospodyňky si na nich dávaly záležet a plnily je rozličnými náplněmi, např. marmeládou, mákem a povidly. Koblihy se staly dárkem pro fašankovníky, babkovníky, masopustníky i maškarádníky, kteří obcházeli vesnice a zpívali veselé

vagra

Jsou to koblihy /z něm. krapfen – kobliha./
Ve Slezsku to jsou „kreple“

panenka

Nemáte vůbec zač děkovat 🙂

Kerberus

Panenko,děkuji za body.Dám zítra.