Löwe

Víte, jak vypadá svislá vlajka ČR?

Setkávám se stále více s lidmi, kteří vůbec neví..

Nejlepší odpověď
marci1

Samozřejmě, červená vpravo, bílá vlevo, nahoře modrý klín. 🙂

Další odpovědi
zzzlatokopka

Nevím, mám googla a když se mi do něj nechce čučet, zeptám se tady:-)))

gecco

Jo…
😉
Na druhou stranu – pokud ji dotyčný nevyvěšuje, je mu taková znalost k ničemu…
😉

anonym

Červená je levá,takže jde o pohled „zevnitř ven“
http://www.ces­kaaslovenskahis­torie.estranky­.cz/img/pictu­re/1/statni-vlajka.jpg
p.s.Ta samá perspektiva úhlu pohledu se používá i v lékařství.

setapouch

Bila je heraldicky vyznamnejsi, proto je i na heraldicky vyznambejsi pozici – nahore nebo vlevo.