Avatar uživatele
anonym

Vite jak uskladnit česnek na zimu-jakou mate zkušenost.dekuji

jak na česnek aby vydržel přes zimu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, annas před 4953 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Radu na uskladnění česneku jsem převzala z televizního Receptáře. Takto uchovaný česnek vydrží do příští sklizně. Mám vyzkoušené…

U česneku se nechají delší stonky.
Ty se dají do džbánu tak jako květiny (samozřejmě bez vody) – palice jsou nahoře.
Ve váze vypadá i hezky. Opravdu česnek nevysychá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Já svůj česnek skladuji svázaný ve věncích, který si vždy zavěsím v suché, chladné místnosti a takto ten česnek mi vydrží dlouho.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
GM

Skladuju ho v krabici v suchu, chladu a temnu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanjimka

Můj vyzkoušený recept,ktery jsem převzala po babičce.Česnek oloupat,nastrouhat nebo namačkat lisem a do asi 500g drti dát rovnou lžíci soli.Natlačit do skleničky,zavřít a skladovat v lednici.Vydrží mi až do další sklizně.Slaný moc není,jen ke konci trochu tmavne.Ale do jídla to nevadí.Snad jen na topinky občas koupím celou paličku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pravy88

Taky jsem přemýšlel, že bych si do zásoby nakoupil několik kilo česneku, takže mě jeho uskladňování také zajímá. Na https://homezin­.cz/media/jak-uskladnit-cesnek jsem našel, že je nejlepší jej svázat do svazků a pověsit ho. Poté by se měli sušit na stinném a vzušném místě, takže doma vyber prostor který to splňuje. Pak by měl v pořádku vydržet až do jara.

před 1635 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elektrikář

Česneková pasta musí být v temnu. Na chatě jsme jí nechali na světle a trochu nám zezelenala.

před 4900 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek