Kepler

Víte, jak skončí lidská civilizace?

Opět se projevil génius Stanislawa Lema. Nejdrív přišel na to, jak na Zemi vznikl život. MZáci přistál na Zemi a vylilli splašky na holou skálu a pak je zamíchali pohrabáčem doleva. Proto je naše DNA levotočivá. Brzy vzniknou armády obřích androidů, které za nás splní ochotně veškerá přání a to bude náš konec. Jeden frustrovaný člověk neprozřetelně pronese větu „vlezte nám všichni na záda“.
Nebo máte jinou teorii?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Osobně jsem názoru, že S. Lem byl jeden z největších tvůrců sci-fi a směle se může postavit vedle západních gigantů jako A.C. Clarke nebo Isaac Asimov. Ohledně jeho vizí možného budoucna jsem přesvědčen, že by s přehledem strčil do kapsy dnešní prognostické ústavy. :)

V zásadě jsou 2 možnosti:

  1. vymydlíme se sami (globální termonukleární válka)
  2. vymydlí nás AI a převezme otěže evoluce (tentokrát již nikoliv biologické, ale technologické)

Svého času jsem dost přemýšel o možnosti koexistence AI s lidstvem. Bohužel i v případě, že nás AI nevyhubí, ale naopak bude o nás „pečovat“ (dejme tomu z nějakých morálních důvodů, třeba coby o svého tvůrce/rodiče) to nevypadá dobře. Lidstvo pod takovou péčí nevyhnutelně zdegeneruje ke svým prvopočátkům. První malé příznaky této degenerační závislosti na technologii vidíš kolem sebe již dnes.

Žijeme ve zlaté době lidstva, málokdo si to uvědomuje. Bohužel tímto tempem tak či onak nemáme více, než 100let před sebou. Řešit uhlíkovou stopu, globální magnetické přepólování či podobné problémy na dlouhou trať má stejný smysl, jako řešit čištění okapů baráku, když vedle startuje demoliční bagr. :)

Další odpovědi
led

Už prebieha, ale nebojte sa. Napriek tomu, že už je tu medzi nami návštevník z hviezd aliendrone, do záverečnej fázy jeho katastrofického filmu „Zánik Planéty Zem“ je ešte ďaleko. Medzitým ľudstvo opustí Zem presídli sa na planéty Hviezdnej sústavy a zo Zeme sa stane živá „Expozícia vývoja Zeme a Človeka“.
Zdroj: Hviezdni cestovatelia časom – pátrači v historii Človeka, ktorí prišli z 11 tisícročia po Veľkom Exode do dnešných čias. Ano, to bol ten bludný kameň, ktorý minulý rok považovali hvezdári za ohrozenie Zeme a v lete 2021 v bezpečnej vzdialenosti minul Zem.

Ametyst

Moje teorie je, že se vrátíme k otrokářské společnosti. Svoboda už teď je sprosté slovo. Technologie už nepomáhají pokroku, ale buzeraci a šmírování, a restrikcím. Pokrokové technologie tupě zahazujeme jako „nevhodné pro záchranu planety“. Stále se ptám, pro koho tu planetu máme zachraňovat. Ať si každý odpoví sám, a ať pečlivě zjistí, jestli je zde chtěný nebo ne.

hapiky

Lidé potřebují ukázat cestu a také potřebují někoho nad sebou, aby se začali chovat zodpovědně. Pár mocných jedinců si myslí, že mohou vše. Na to doplácejí všichni ostatní a pokud "někdo nezasáhne, tak na to skutečně všichni doplatí.

elkon

Nemám na to žádnou teorii, scifi není můj šálek kávy. Nezajímá mě to.

_Bůh_

Na zničené životní prostředí.

Rokio

Podle mě na nedostatek zdrojů. Hlavně vody.

zjentek

Je zcela patrné jakým/kterým směrem se ubíráme. A pro koho to patrné není, tak patrně půjde jen o takové ty typy- ne ne ne, to se neděje, to se nestane, buď v klidu to tak jen vypadá. Jedním slovem? Jde o OPTIMISTY!

Mira54

Válkou, největší válkou který svět ještě nezažilo

paul1

Je tu, asi ale jen vzdálená, hrozba srážky s nějakým větším, vzdáleným kosmickým tělesem. Bylo by dobré se na to připravit, spojit lidské síly a techniku a připravit nějakou obranu proti tomuto nebezpečí. Namísto toho se na zemi vedou nesmyslné války, jedna zrovna probíhá na Ukrajině. Doufám, že konečně Rusům dojdou zásoby vodky a vrátí se na svoje území.

Huhuhi

Blbě

Philipww33

Příspěvek smazán administrátorem.

Philipww33

Příspěvek smazán administrátorem.

Philipww33

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Ametyst „se vrátíme k otrokářské společnosti“, tento návrat prebieha už dnes. Nie ako klasicke otrokárske obmedzovanie slobody reťazami, ale dnes sa už používajú okovy mentálne a ekonomické.

aliendrone

led>>> Ó jahůdko smyslná, nejde o PLANETU Zemi, ta tu bude ještě DLOUHO. Na rozdíl od lidí. ;) :) Bohužel cesta vesmírné kolonizace, která by potenciálně MOHLA odvrátit extinkci lidstva se mi jeví jako VELMI nepravděpodobná. S ohledem na rychlost dosavadního postupu a čas, který nám neúprosně odtikává. :(

Ametyst

🙂 A protože Rusko nebude přizváno do žádných kosmických programů. Jak chytré. 🙂

led

Ametyst, ako sme už videli v minulosti platilo, aj dnes platí, a v budúcnosti bude stále platiť „Nikdy nehovor nikdy“. Zvlášť to platilo v politike a ekonomike.