annas

Víte, jak se jmenuje planetka pojmenovaná po českém astronomovi?

Tento muž využil znamenitě práva objevitele navrhnout pojmenování i dalších planetek. Tak se díky jeho mezinárodní autoritě dostala na oblohu jména českých osobností z politické sféry.

V listopadu ocenila Česká astronomická společnost ocenila tohoto astronoma Nušlovou cenou za rok 2010.

Víte, která jména pro názvy planetek použil?

Nejlepší odpověď
vagra

Česká astronomická společnost ocenila Nušlovou cenou za rok 2010 RNDr. Luboše Kohoutka, CSc. objevitele Kohoutkovy komety.
Stalo se tak 3.11.tohoto roku.
Zřejmě jeho zásluhou,se na obloze objevily ona jména českých politiků a osobností.
Žije v Hamburku.

Zdroj: různě-Internet

Další odpovědi
anonym

http://www.li­dovky.cz/lovec-komet-kohoutek-ziskal-cenu-ceske-astronomicke-spolecnosti-py2-/ln_veda.asp?c=A101103_­153224_ln_veda_ev