FOG

Vite,jak se hraval"roztahovak" a jaky predmet se pouzival ke hre?

Doplňuji:
Kdyz uz to clovek nemohl ustat,byl moc „roztahnuty“,jak se zachranil?

Nejlepší odpověď
anonym

Používal se nůž,kterým se házelo na zem vedle nohou.Tam ,kam se nůž zabodl se dávala noha tak dlouho,dokud hráč mohl.(Smyslem této klukovské hry bylo "roztáhnout"nohy spoluhráče co nejvíce.)

Další odpovědi
Já...

Ano, Jami má pravdu. Hráli jsme to obvykle (minimálně) ve třech a protože se to hraje s nožem (obvykle otvíracím-závíracím), tak to hlavně rodiče neradi viděli a zakazovali nám to. Princip spočíval v tom, že jeden hodil z pozice „vstoje“ (tzn. vzpřímeně, ne v předklonu) nůž do trávy tak, aby se do ní zapíchl. Když se to podařilo, tak protihráč musel k noži roztáhnout nohu (dle pravidel se muselo házet v boční ose L nebo P nohy, tzn. VEDLE boku těla…) Když se nůž nezabodl, protihráč nechal nohy tak, jak je do té doby měl. Poté pokračoval hodem protihráč. A takhle se to střídalo do té doby, dokud jeden (nebo 2. či další protihráč) dokázal ty nohy roztáhnout a udržet. Když už pak ne, prohrál. Logika (nebo spíše obtížnost) hry spočívala v tom, že zabodnout nůž do trávy je ve vzpřímeném postoji těžší, než když už jsou nohy roztažené, takže bylo důležité pokusit se nůž zabodnout co nejdále od nohy protivníka, ale ne zas tak moc, protože by pak klesala pravděpodobnost zabodnutí. Tato hra platila za vrcholně klukovskou (mužnou) a ne každý kluk ji hrál, neb takový nožík v nártu není nic příjemného…