marci1

Víte, jak se dožít 117 let?

Dnes zemřela nejstarší obyvatelka na Zemi. Co říkáte na její jídelníček: tři vejce denně, z toho dvě syrová, a trochu mletého masa, také částečně syrového.
http://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/zemrela-italka-emma-moranova-nejstarsi-clovek-na-svete/1473831

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak to mám dobrou šanci, miluju tatarák se syrovým žloutkem! To moje kouření, chlastání a nadváha snad není tak důležitá… 🙂

Další odpovědi
zjentek

Souhlas s Drapem- Pro každého platí něco jiného.
Podobnýho věku se dožil vynálezce LSD. Jídelníček- LSD!

Drap

Ano četl jsem už před chvílí. To ale neni recept. Pro každého platí něco jiného.

led

Stať sa výnimkou a žiť tak, akoby ste sa mali dožiť aspoň 150 rokov.
Každý človek je originál a preto nemožno zovšeobecňovať život jedného človeka.
„Někdo holky, jiný vdolky.“ hovorí staré príslovie a platí to aj o spôsobe nielen stravovania, ale celkovo duševného i fyzického života.
Vo všeobecnosti sa ľudský život každou generáciou predlžuje. V praveku bol priemer života 30 rokov a dnes? Samotný odchod do „výslužby“ je posúvaný na 65 rokov, priemer „životnosti dôchodcu“ je 15 rokov.
Kto sa dožíva najviac rokov? Sú to ľudia žijúci plným fyzickým i duševným životom, životom v prírode mimo škodlivých exhalátov civilizácie. Ľudí, ktorí sa neboja smrti, ale čakajú ju so vztýčenou hlavou a smelo jej pozerajú do očí.
A čo robíme my? Vo všeobecnosti väčšina z nás po odchode z aktívneho života pasívne dožíva.
Prepáčte, nemám čas na prázdne reči… musíme aktívne žiť.